Sadaļas Sadaļas

Iniciatīvas «Konsultē vispirms» līderis 2019. gadā – Zāļu valsts aģentūra

Noslēdzoties iniciatīvas “Konsultē vispirms” principa ieviešanā iesaistīto uzraugošo iestāžu 2019. gada darbības novērtējumam, par iniciatīvas līderi šogad atzīta Zāļu valsts aģentūra. Augstāko novērtējumu dažādās nominācijās ieguva arī Valsts ieņēmumu dienests, Pārtikas un veterinārais dienests, Uzņēmumu reģistrs un Centrālā statistikas pārvalde, informēja Ekonomikas ministrija.

2019. gadā par iniciatīvas “Konsultē vispirms” līderi tika atzīta Zāļu valsts aģentūra, kas saņēma arī apbalvojumu nominācijā “Uzņēmēju izvēle”. Aģentūras līderību šā gada novērtējumā veicinājis tieši klientu vērtējums – darbinieki intervijās tika raksturoti kā kompetenti un pretimnākoši. Daudzās situācijās viņi proaktīvi palīdzot meklēt risinājumu, tādēļ veidojas labs dialogs starp iestādi un klientiem.

Otro gadu pēc kārtas apbalvojumu nominācijā “Līderis uzraudzības stratēģijā 2019” ieguva Valsts ieņēmumu dienests (VID). Darbā ar uzņēmējiem VID ļoti pamanāmi īstenojot iniciatīvas ideju. Arī eksperti atzīst, ka VID īstenotā stratēģija var kalpot par paraugu citām iestādēm.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ieguva apbalvojumu nominācijā ”Līderis atbilstības panākšanā”. Iestādei ir izstrādāta efektīva un sistēmiska pieeja risku vadībai un atbilstības nodrošināšanai. Klienti īpaši augstu novērtējuši PVD darbinieku neietekmējamību lēmumu pieņemšanā.

Nominācijā “Līderis informēšanā un konsultēšanā” uzvarēja Uzņēmumu reģistrs – klienti augstu novērtējuši mūsdienīgos un ērti izmantojamos informācijas kanālus, kas nodrošina ērtu saziņu un konsultācijas gan klātienē, gan attālināti. Eksperti savukārt izcēluši pirmo publiskās pārvaldes čatbotu “Una”.

Centrālajai statistikas pārvaldei (CSP) tika piešķirts apbalvojums nominācijā “Līderis klientorientētā apkalpošanā”. Aptaujātie atzīst, ka iestāde savu darbu veic profesionāli, laipni un atsaucīgi. CSP izstrādājusi un veiksmīgi ieviesusi principus darbinieku saskarsmei ar klientiem un darbinieku kompetences novērtēšanai. Tapāt iestāde pati regulāri veic klientu apmierinātības aptaujas, lai uzlabotu savu sniegumu.

Šogad tika piešķirti divi īpaši apbalvojumi nominācijā “Gada izaugsme”. Tos ieguva Valsts darba inspekcija (VDI) un Veselības inspekcija (VI), kas 2019. gada laikā demonstrējušas visstraujāko progresu “Konsultē vispirms” principa ieviešanā.

Līdz šim sadarbības memorandu par pievienošanos iniciatīvai un principa "Konsultē vispirms" ieviešanu ir parakstījušas un īsteno 23 iestādes. 2019.gadā iniciatīvai nolēma pievienoties vēl sešas iestādes, kas arī savā darbā sola piemērot principu “Konsultē vispirms”: Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Lauksaimniecības datu centrs, Lauku atbalsta dienests, Nodarbinātības valsts aģentūra un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

KONTEKSTS:

2019. gadā 22 uzraugošajās iestādēs tika vērtēta principa “Konsultē vispirms” ieviešana, analizējot saņemtās atbildes kopumā no 4 928 klientiem (uzņēmējiem) un 1 721 darbiniekiem, novērtējot iestāžu sniegtos pašvērtējumus, kā arī 6 ekspertu un 8 padomes ekspertu vērtējumu.

2017. gadā valsts iestādes vienojās ieviest “Konsultē vispirms”, kura mērķis ir uzlabot sadarbību starp uzņēmējiem un uzraudzības iestādēm, lai veicinātu valstī spēkā esošo prasību izpildi un saprotamus “spēles noteikumus”.  2018. gadā par iniciatīvas “Konsultē vispirms” līderi tika atzīts Pārtikas un veterinārais dienests, bet 2019. gadā - Zāļu valsts aģentūra. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt