Ilmāru Krūmu atceļ no maksātnespējas administratoru asociācijas valdes

Ar šā gada 13.septembra Uzņēmumu reģistra lēmumu ir veiktas izmaiņas Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas (Administratoru asociācija) valdes sastāvā, atbrīvojot no biedrības valdes maksātnespējas procesa administratoru Ilmāru Krūmu, liecina asociācijas izpilddirektores Justīnes Plūmiņas informācija.

Izmaiņas valdes sastāvā veiktas, pamatojoties uz Administratoru asociācijas padomes lēmumu par Krūma atcelšanu no Administratoru asociācijas valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas.

Plūmiņa skaidro, ka Administratoru asociācijas padome šā gada 22.augustā pieņēma lēmumu par Krūma atcelšanu no valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas, ņemot vērā viņa tiesisko statusu. Proti, Kūmam ir aizdomās turētā statuss par iespējami smagu noziegumu izdarīšanu likvidējamās AS "Trasta komercbanka” likvidācijas procesā.

Tas ir "klajā pretrunā ar Administratoru asociācijas mērķiem un darbības uzdevumiem, kā arī šāda rīcība nav savienojama ar maksātnespējas procesa administratora ētikas normām", sacīja asociācijas pārstāve, norādot, ka šāds lēmums pieņemts, vienbalsīgi balsojot pieciem padomes locekļiem.

Saskaņā ar statūtiem Administratoru asociācijas padome ir biedrības pārvaldes institūcija, kas pārstāv biedru intereses sapulču starplaikā un uzrauga valdes un citu institūciju darbību.

Darbu Administratoru asociācijas valdē turpina valdes locekļi Kaspars Novicāns, Andris Daugaviņš un Ieva Broka.

Jau ziņots, ka jūnija sākumā aizturēto maksātnespējas administratoru kriminālprocesā policija uzlikusi arestu aizdomās turamo mantai - trim “Premium” klases automobiļiem, vairākiem nekustamajiem īpašumiem, kapitāldaļām uzņēmumos un naudai 380 000 eiro apmērā. Policija arī aicina atsaukties likvidējamās “Trasta komercbankas” kreditorus, kuri varētu būt kļuvuši par izspiešanas upuriem.

Policija sāka divus kriminālprocesus, no kuriem viens saistīts ar “Trasta komercbankas” likvidācijas procesu un šajā lietā iesaistīti Krūms, Māris Sprūds un finansists Jorens Raitums, kurš no apcietinājuma atbrīvots. Viņiem aizdomās turamā statuss piemērots par izspiešanu organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti