Dienas ziņas

Siguldā rekonstruē kultūras centru

Dienas ziņas

Arī Liepājas ģimenes ārstus neapmierina e-veselības sistēma

Ekoskolu Rīcības dienas Ikšķilē

Ikšķilē ekoskolas atzīst: birokrātija traucē tikt pie vietējiem sezonālajiem produktiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ikšķiles ekoskolās liela uzmanība tiek veltīta veselīgai pārtikai un atkritumu samazināšanai, bet tikt pie vietējiem un sezonai atbilstošiem produktiem izglītības iestādēm nereti traucē pārāk lielā birokrātija.  

Bērnudārzs ''Ķiparu nams'' bija pirmā izglītības iestāde Ikšķiles novadā, kas pirms astoņiem gadiem ieguva ekoskolas statusu. Bērni šeit jau no mazotnes tiek audzināti uzņemties atbildību un neradīt liekus atkritumus, tāpēc ēdienreizēs mazie porcijas sev uzliek paši. Audzēkņi palīdz gatavot arī salātus un zina, kas ir veselīga pārtika.

Bioloģiskā pārtika šajā bērnudārzā veido aptuveni desmito daļu no visām uzturvielām, jo zemnieku, kas to spētu piegādāt, tuvākā apkārtnē esot pārāk maz, bet ievērot sezonalitāti traucē arī  birokrātiskie šķēršļi.

 “Bieži vien mēs saskaramies ar to, ka, ja arī ēdināšanas uzņēmums gribētu veidot ēdienkarti sezonāli, tajā brīdī ir jāpārrēķina visas kalorijas, jāsaraksta visi papīri atbilstoši tam, kā to prasa, tad tajā brīdī rokas nolaižas,” atzīst bērnudārza vadītāja Sanda Reikmane.

Ekoskolu Rīcības dienā, kas Latvijā notiek jau ceturto reizi, mazie dodas uz novada domi, lai kopā ar Ikšķiles Brīvās skolas un Tīnūžu pamatskolas audzēkņiem ar pašu zīmētiem un līmētiem plakātiem atgādinātu, kādi ikdienas paradumi būtu jāmaina  pieaugušajiem.

“Mūsu vēstījums ir par resursu racionālu izmantošanu. Lai mēs pēc iespējas mazāk atkritumu radītu. Lai mēs katrs domātu, pirms iepērkamies, vai mums tas tiešām ir nepieciešams,” stāsta Tīnūžu pamatskolas  bioloģijas skolotāja Anita Migleniece.

Tīnūžu pamatskola, kurai produktus iegādājas pašvaldība vienotā iepirkumā, arī atgādina, ka labprāt vēlētos ēst bioloģisko pārtiku.

Pašvaldības pārstāvji gan skaidro, ka ''zaļais iepirkums'' tās pašas birokrātijas dēļ neesot izdevies.

Ekoskolu Rīcības dienās, kuru mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību zaļajam dzīvesveidam, iesaistījušās vairāk nekā 150 skolas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti