Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Latvijas Radio» valde negrasās atkāpties

Iekšlietu ministrs: ļaunprātīgās dedzināšanas Kuldīgā jāatklāj mēneša laikā

Iekšlietu ministrs: Ļaunprātīgās dedzināšanas Kuldīgā jāatklāj mēneša laikā

Valsts policija kā ticamāko versiju Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora Ginta Mežiņa īpašuma dedzināšanas lietā izvirzījusi viņa profesionālo darbību. Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) šādu uzbrukumu valsts tiesībsargājošo iestāžu pārstāvim sauc par kliedzošu noziegumu. Ministrs uzdevis policijai strādāt intensīvos apstākļos un atklāt šo lietu ne vēlāk kā mēneša laikā.

“Valsts policijas vadībai esmu devis uzdevumu strādāt intensīvi. Izmeklēšanas grupa strādā intensīvos apstākļos. No manas puses vēl ir dots rīkojums ieviest kārtību Kuldīgā. Kā arī šis noziegums un iepriekšējie, kas vēl nav atklāti, jāatklāj ne vēlāk kā mēneša laikā un jāziņo man par rezultātiem.

Ja šis kliedzošais noziedzīgais nodarījums netiks atklāts, tad būs rotācijas,” sacīja ministrs.

Ģirģens gan neprecizēja, vai rotācijas gaidāmas Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē vai centrālā aparāta vadībā.

Valsts policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par svešas mantas tīšu iznīcināšanu ar dedzināšanu. Pašlaik lietā notiek pirmstiesas izmeklēšana. Kuldīgas novada iecirkņa policistiem piesaistīti arī palīgspēki no Ventspils, Liepājas un Rīgas iecirkņiem.

Taču policija neņemas garantēt, ka tai izdosies atrisināt šo lietu ministra noteiktajā termiņā.

“Centīsimies, darīsim visu, kas ir iespējams, bet es jums nevaru garantēt, ka varam to izdarīt.

Jebkurš kriminālprocess ir sarežģīta lieta. Pateikt, vai mēs to varam atklāt rīt vai pēc mēneša, vai izmeklēšana var ievilkties vēl ilgāk, tas ir ļoti grūti,” norādīja VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Rimants Kārkliņš.

Kā ticamāko policija šobrīd izskata versiju, ka dedzināšana bijusi saistīta ar cietušā profesionālo darbību, taču netiek izslēgti arī citi uzbrucēja motīvi. Izmeklēšanai īpaši rūpīgi sola sekot ar Ģenerālprokuratūra. “Šobrīd mēs veicam pastiprinātu uzraudzību, taču plašāku informāciju es jums nevaru sniegt,” sacīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Nodegušās automašīnas policija ir izņēmusi ekspertīžu veikšanai. Par notikušo dedzināšanu Ābeļcienmā liecina tikai divi melni plankumi ceļmalā, kas pamazām dziest. Bet pašvaldības un vietējo iedzīvotāju satraukums tik drīz nedzisīs.

Ļaunprātīgas dedzināšanas kuldīdzniekiem gan nav nekas jauns – tās šeit notikušas tik bieži, ka par tām tiek stāstītas urbānās leģendas, bet Kuldīgā dibinātā rokgrupa “Oranžās brīvdienas” tam veltījusi dziesmu “Piromāns”. Privatizācijas gados šaubīgos apstākļos nodegusi sērkociņu fabrika “Vulkāns” un vairākkārt dedzināta viesnīca “Metropole”, kas pašlaik glīti atjaunota.

Pirms desmit gadiem pilsētu terorizēja kāds šķūnīšu dedzinātājs, bet pirms pusotra gada kāds vairākkārt sodīts vīrietis nodedzināja pilsētas Ziemassvētku egli. Pēdējos divos gadījumos vainīgi atrasti un sodīti. Taču policija vēl meklē personas, kuras pirms diviem mēnešiem pašā Kuldīgas centrā nodedzināja vietējās kafejnīcas “Goldingen Room” īpašniekam piederošā automašīnas. Tagad – vēl šis gadījums pašā pilsētas svētku priekšvakarā.

“Tas vieš pamatu satraukumam. Varam tikai pateikties, ka abi šie negadījumi ir bijuši bez cietušajiem, tie varēja izvērsties daudz nopietnāk.

Pašvaldībai šie gadījumi liekas ļoti satraucoši,

tāpēc jau pēc pirmā gadījuma, kad bija [degušas] šīs divas automašīnas tepat Vecpilsētā, pašvaldība vērsās pie iekšlietu ministra un Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža. Amatpersonas apstiprināja, ka darīs visu iespējamo, lai šis nodarījums tiktu ātrāk atklāts,” sacīja Kuldīgas novada domes pārstāve Kristīne Duļbinska.

“Nu, cilvēki ir traki. Paši strādāt negrib, un tiem, kas strādā, jauc visu nost. Patīkami nav, ka notiek manā pilsētā šitādas lietas. Ļoti nepatīkami,” sacīja kuldīdzniece Lilija.

“Kas tur par satraukumiem. Tā ir dabīga lieta,” savukārt izteicās kuldīdznieks Alberts

“Diezgan briesmīgi un diezgan baisi, taisnību sakot. Pilnīgi tā liekās, ka 90. gadi atgriežas. Grib izlīst ārā kaut kādi prusaki un parādīties, ka mēs te tādi esam,” pauda Kuldīgas tūristu vilcieniņa vadītājs Ansis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt