Pusdiena

Nākamajā Saeimā nebalotēsies 7 deputāti

Pusdiena

"Facebook" vērtība vienas dienas laikā kritusies par 119 miljardiem ASV dolāru

Iedzīvotāji nemierā ar policijas reaģēšanas laiku

Iedzīvotāji nemierā ar policijas reaģēšanas laiku

Likums nosaka, ka policijai reģionos uz izsaukumi jāierodas 25 minūšu laikā. Taču prakse rāda, ka šis laiks ne vienmēr tiek ievērots. Kāda sieviete Līgo naktī ziņojusi par avāriju, kurā iesaistīt nepilngadīgie, un policistus gaidījusi vairāk nekā stundu. Policijā problēmu nesaskata.

Māra Līgo naktī savā Taurkalnes īpašumā saskārās ar nepatīkamu situāciju.

"Nogāzē, no grantētā ceļa manā pļavas nogāzē kokā ietriecās automašīna, kurā, kā izrādījās, pie stūres un blakussēdētājs bija divi nepilngadīgi jaunieši," stāstīja sieviete.

Avārijas aculiecinieki skrēja cietušajiem palīgā. Bet jaunieši jau pašu spēkiem bija tikuši ārā no auto. Māra spriež, vismaz vienam no viņiem bijis smadzeņu satricinājums.

Sieviete izlēmusi saukt policiju, jo negadījumā iesaistīti nepilngadīgie. "Mēs turpinājām spēlēt galda spēles. Un konstatējām, ka ir pagājusi jau vairāk nekā stunda un nav neviena [no policijas]," stāstīja Māra.

Tikmēr pusaudži bija pazuduši un grāvī vientuļi stāvējis sasistais auto. Kad bija pagājusi vairāk nekā stunda, Māra uz ceļa pamanīja policijas auto. Devusies pie atbraucējiem, teikusi, ka ir aculieciniece un īpašuma saimniece. Aicinājusi policistus iebraukt pagalmā, lai var noformēt visas formalitātes. Uzrakstīt iesniegumu par avārijā sabojāto žogu. Taču likumsargi saimnieces aicinājumam nav atsaukušies.

"Viņi bija ļoti nevaļīgi, kaut no tās vietas kur bija šis notikums, pa pievadceļu līdz mājai tiešām ir 60 metri," stāstīja saimniece.

Māra ir nemierā arī ar to, ka pagājis mēnesis, bet joprojām nav ziņu par iesnieguma virzību. Tikmēr avarējusī automašīna jau ir aizvesta un kāds, saimniekiem nemanot, pacēlis un zemē sabāzis izgāztos žoga mietus.

Policists Māris Pilickis konkrēto gadījumu komentēt nevar. Saka, ir jāzina visas tā vakara detaļas. Tomēr viņš skaidro, ka policijas reaģēšanas laiks ir aprakstīts Ministru kabineta noteikumos.

"Pilsētās mums jāierodas 15 minūšu laikā un novados 25 minūšu laikā. Bet, ja policijas darbinieki tajā brīdī ir aizņemti, pilda citus dienesta pienākumus vai ir kāds līdzīgs notikums. Tad šajā gadījumā, -

ceļu satiksmes negadījums, kur nav cietušo, mums nosaka, ka novados mēs varam ierasties līdz pat 240 minūtēm," stāstīja policists.

Tātad Māras gadījumā policija drīkst notikuma vietā ierasties pat četras stundas pēc izsaukuma. Notikumi ir sadalīti pēc smaguma, skaidroja Pilickis.

"Teiksim, uz slepkavību vai uz kaut ko kādu, kur cilvēkam veselības vai dzīvības apdraudējums, tur, protams, mēs braucam pilsētās līdz 15 minūtēm vai novados līdz 25 minūtēm,"  apgalvoja policists.

Viņš uzsvēra, ka apzināti likumsargi nekavē. Un pilsētās, kur ir vairāk ekipāžu, reaģēšanas ātrums ir labāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti