Panorāma

Bronzā izkalti Satversmes panti rotās Saeimu

Panorāma

Panorāma

Tiesai būs jāvērtē prasība aizliegt izdot «Iecavas Ziņas»

Iecavas novads arī pēc tiesas lēmuma negrasās pārtraukt sava izdevuma «Iecavas Ziņas» darbību

Iecavas novada pašvaldība pagaidām neplāno pārtraukt sava laikraksta “Iecavas Ziņas” izdošanu, ko tiesai lūdza laikraksts “Bauskas Dzīve” un Augstākā tiesa šādu “Bauskas Dzīves” prasību atzinusi par pamatotu.  

Augstākā tiesa uzdevusi Administratīvajai rajona tiesai vēlreiz vērtēt “Bauskas Dzīves” pieteikumu, kurā tā lūdz tiesu aizliegt Iecavas pašvaldībai izdot savu laikrakstu un prasa arī atlīdzināt vairāk nekā 30 tūkstošu eiro zaudējumus.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs un viens no laikraksta redkolēģijas locekļiem – Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošais Jānis Pelsis norādīja, ka ar tiesas lēmumu nav iepazinies, taču slēgt laikrakstu neplāno.

“Nekāda runa vai lemšana par samazināšanu vai likvidāciju nav bijusi. Mums ir savi lasītāji, abonenti novadā un Latvijā, [..] netaisāmies mēs to laikrakstu ne samazināt, ne likvidēt,” sacīja Pelsis.

Pagaidām arī Saeima nav aizliegusi pašvaldībām izdot laikrakstus. Tomēr “Bauskas Dzīve” uzsver, ka Iecavas pašvaldības laikraksts tiek gan dotēts, gan darbojas reklāmas tirgū. Augstākā tiesa norāda, ka tas apdraud privāta medija pastāvēšanu, aizskarot arī visas sabiedrības intereses. Šāda privāto mediju netieša izspiešana no aprites nav savienojama ar Satversmē nostiprinātajiem principiem.

“Pirmo reizi Augstākā tiesa ir pateikusi, ko var un ko nevar, lai godīga konkurence pastāvētu valstī un mediju brīvība būtu. Tas jau ir liels sasniegums ne tikai “Bauskas Dzīvei”, bet visām reģionālajām avīzēm,” norādīja “Bauskas Dzīves” galvenā redaktore Anita Rozentāle.  

“Bauskas Dzīve” jau tuvākajā laikā sola Administratīvajā rajona tiesā sniegt jaunu prasību pret Iecavas pašvaldību.

Jau ziņots, ka laikraksta "Bauskas Dzīve" redakcija plānoja vērsties tiesā pret “Iecavas Ziņām”, kur ir raksti gan par pašvaldības lēmumiem, gan dažādiem sabiedriskiem pasākumiem. Daļu satura tapinājuši sabiedrisko attiecību speciālisti, bet redkolēģijā ir arī domes vadītājs. Izdevums maksā 21 eirocentu, bet reklāmas laukums ir pat trīsreiz lētāks nekā Zemgales reģiona laikrakstos. Tas atņem ienākumus neatkarīgiem medijiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti