Dienas ziņas

Brīvdienās atkal daudz noslīkušo

Dienas ziņas

Abgunstes muižā jauns keramikas ceplis

Gulbenes bērnudārza pagalmā izveidota siltumnīca

Gulbenes bērnudārza pagalmā izveido siltumnīcu un bērni stāda tomātus

Šī vasara Gulbenes pirmsskolas izglītības iestādes "Auseklītis" mazajiem audzēkņiem solās būt darbīga. Bērnudārza pagalmā uzbūvēta siltumnīca, kurā jau iestādīti bērnu šopavasar izaudzētie tomātu stādi.

Iekopt siltumnīcu, kā arī paveikt dažādus citus ikdienas darbus iestādes kolektīvam palīdz divi jaunieši, kuri Gulbenē ieradušies Eiropas brīvprātīgā darba projektā.       

Franču meitene Kamilla Gulbenes pirmsskolas izglītības iestādē “Auseklītis” darbojas kopš oktobra, viņa vecāko grupu bērniem pasniedz angļu valodu. Meitene ir priecīga, ka aprīlī šeit ieradās arī Žoao no Portugāles. Puisis bērniem vada dažādas sportiskas aktivitātes. Jaunieši atzīst, lai gan latviski nerunā, ar bērniem komunicēt ir viegli.

“Bērni ir nesamaitāti, viņi nekad nevienam nerunās aiz muguras. Ja viņi gribēs ar tevi runāt, viņi runās, ja negribēs – nerunās. Tieši tāpēc man bērni patīk,” stāsta Žoao.

“Pirmais gads, kad mums ir divi brīvprātīgie bērnudārzā, jo līdz šim mēs esam uzņēmuši tikai pa vienam brīvprātīgajam. Bērniem ir ļoti laba starpkultūru pieredze. Viņi nebaidās runāt ar ārzemniekiem, mācās angļu valodu, viņi ienes citas aktivitātes un vēsmas mūsu bērnudārzā,” atzīst projektu asistente Ilze Vanaga.

Abi brīvprātīgie bijuši galvenie palīgi pie siltumnīcas montāžas bērnudārza pagalmā. Ideja aizgūta Spānijā, kur dārziņa pedagogi devušies pieredzes apmaiņas braucienā.

Bērni siltumnīcā jau iestādījuši šopavasar grupiņās izaudzētos tomātus un arī citus dārzeņus.

“Tagad ir iespējama šī zināšanu pārnese ārā no grupas, siltumnīcā. Bērni redzēs ne tikai to darbošanās procesu iekšā grupā, bet arī rezultātu, ka tas stāds ir jākopj, cik ātri viņš aug un kas no šīs mazās sēkliņas finālā veidojas. Tātad no sēklas izaug stāds, un tad iegūstam ražu,” stāstīja bērnudārza direktores vietniece Marina Kursīte.

Pedagogi jau novērojuši, ka zemes darbi lieliski palīdzējuši atraisīties intravertiem bērniem, kuri līdz šim turējušies atstatus no citiem. Pirmsskolas izglītības iestādē uzsver, siltumnīcā šovasar galvenie saimnieki būs paši bērni, un, ja arī ražu neizdosies novākt un kāds tomātu stāds novītīs, mazajiem tā būs lieliska pieredze.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt