Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Gatavojas Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadei

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Grobiņas novadā atjauno grants ceļus

Grobiņas novadā atjauno grants ceļus

Liepājas pusē Grobiņas novads ir viens no pirmajiem, kur līdz gada beigām ar Eiropas fondu līdzfinansējumu vairāk nekā miljons eiro apmērā būs izdevies sakārtot lauku grantēto ceļu posmus 35 kilometru garumā. Tas ir būtisks uzlabojums kopējā ceļu tīklā, ko šajā lietainajā rudenī paguvuši novērtēt lauksaimnieki.    

Medzes pagastā nepilnu 7,5 kilometru garais Mātru - Dārzniecības ceļa posms parasti rudeņos un pavasaros pārvērties par dubļu vannu. Bieži vien to nācies slēgt transporta kustībai. Šoruden gan te paveras cita aina, un vietējiem zemniekiem nevajag domāt par apkārtceļiem.

“Ceļš salīdzināms ar cilvēka asinsrites sistēmu. Ja kāds asinsvads aizdambējas, tad dzīvība beidzās. Laukos tāpat, ja ceļš neizbraucams, viss apstājas,” sacīja lauksaimnieks Andris Brikšķis, atzīstot, ka šoruden gan ceļu stāvoklis ir ļoti labs un neveidojas nekādas peļķes.

Tieši šis grants ceļa posms Medzes pagastā bijis pats pieprasītākais no vietējo zemnieku un uzņēmēju puses. Tas bijis arī garākais un būvniecības ziņā sarežģītākais.

Piemēram, lai novadītu lietus ūdeni no ceļa, izrakti grāvji, kā arī izbūvēta caurteka 12 metru garumā un viena metra diametrā. Darbus izdevies paveikt kā plānots - vasaras periodā.

Projekta vadītājs, Grobiņas novada domes deputāts Uldis Ķepals (Zemnieku savienība) atzina, ka izdevās savlaicīgi izsludināt iepirkumu.

“Mēs izsludinājām būvdarbus kopā ar projektēšanu, un mēs pie projektēšanas zinājām, kas būvēs. Tā kā viņš pats arī projektē, līdz ar to risinājumi tādi, ka nevajadzēja lielas izmaiņas veikt projektos, kas parasti ir lielas problēmas,” stāstīja Ķepals.

No aprīļa līdz augustam Grobiņas novada teritorijā pārbūvēti grants auto ceļu posmi 25 kilometru garumā. Šobrīd darbi turpinās vēl sešos salīdzinoši nelielos posmos, kurus bijis plānots pabeigt novembrī. Tiesa gan, ilgstošais lietus periods aizkavējis vismaz par mēnesi.

“Bija kaut kas izlīdzināts un piegatavots grants seguma uzklāšanai, būvniekiem nācās pārtaisīt,” atzina Grobiņas novada domes Attīstības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis.

Grobiņas novada pašvaldībai piederošo grantēto ielu un ceļu kopgarums ir 276 kilometri, no tiem 35  būs izdevies atjaunot ar Eiropas fondu līdzfinansējumu, kas ir nedaudz vairāk par vienu miljonu eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt