Sadaļas Sadaļas

Gerharda nostājas dēļ Lauku atbalsta dienestu rudenī pametīs tā vadītāja Vītola-Helviga

Lauku atbalsta dienestā (LAD) ir vajadzīgas pārmaiņas, bet darba attiecības izbeigsim solīdi – tā ilggadējā dienesta vadītāja Anna Vītola-Helviga skaidro vienošanos ar Zemkopības ministrijas (ZM) politisko vadību par darba pamešanu. Solīdums izpaužas apstāklī, ka atlūgumu uzrakstījusi pati, turklāt no LAD viņai ļauts aiziet, kad beidzas otrais pilnvaru termiņš. Ministrijas vadība kā vienīgo iemeslu Vītolas-Helvigas promiešanai min viņas pašas iesniegumu.

ĪSUMĀ:

  • ZM pakļautībā esošais LAD atbild par Eiropas Savienības atbalsta politiku lauksaimniekiem un uzņēmējiem laukos.
  • LAD vadītāja Vītola-Helviga: Iepriekš saņēmu ļoti labu novērtējumu.
  • Septembrī Vītolai-Helvigai beigsies otrais piecu gadu darba periods.
  • Vītola-Helviga: Man teica, ka ministrs grib solīdi izbeigt darba attiecības.
  • ZM varu no ZZS šogad pārņēma NA, bet Vītola-Helviga sevi ar politiku nesaista.
  • Vītola-Helviga: Ministrs Gerhards pateica, ka vēlas pārmaiņas dienestā.
  • Gerhards laiku komentāram neatrada; viņa biroja vadītājs atlūgumu skaidro ar pašas vēlmi.
  • Nākamo Lauku atbalsta dienesta direktoru meklēs atklātā konkursā.
     

Lauku atbalsta dienests ir Zemkopības ministrijai pakļauta valsts pārvaldes iestāde, kas atbildīga par valsts un Eiropas Savienības atbalsta politiku. Caur Lauku atbalsta dienestu ik gadu pie lauksaimniekiem un citiem uzņēmējiem nonāk simtiem miljonu eiro.

Gerharda nostājas dēļ Lauku atbalsta dienestu rudenī pametīs tā vadītāja Vītola-HelvigaEdgars Kupčs

Piemēram, dienesta pārskats par 2017. gadu rāda, ka tas lepojies ar izrāviena gadu, jo klientiem ir izmaksāts rekordliels atbalsta apjoms - gandrīz 600 miljoni eiro. Augsti novērtēts ik gadu tiek arī Lauku atbalsta dienesta darbs, saņemot apbalvojumus par labākajām informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmām lauksaimniekiem pasaulē un izcilības valsts pārvaldē. Par to lepna ir dienesta direktore Anna Vītola-Helviga, kas iestādi vada teju desmit gadu.

Viņa pastāstīja, ka viņas darbs iepriekš bija ļoti labi novērtēts, arī Valsts kancelejas piesaistītā konsultantā tā dēvētājā “360 grādu novērtējumā” bija saņemts izcils vērtējums.

“Es uzskatu, ka dienestu esmu pacēlusi ļoti augstā līmenī, un mani kolēģi tā uzskata,” sacīja Vītola-Helviga.  

Septembrī Vītolai-Helvigai beigsies otrais piecu gadu darba periods.

“Nu tad ministram ir tiesības lemt - grib vai negrib. Manā gadījumā man teica, ka grib solīdi izbeigt darba attiecības, nu es, protams, esmu piekritusi,” pastāstīja Vītola-Helviga.

“Neko jau sliktu es neesmu darījusi, protams, piekritu, jo saprotiet, ja ministrs ierēdni nevēlas, tad tur nevajag lauzties ar pieri durvīs, kas veras ciet, vai ne?” sacīja LAD vadītāja.

Tik augsta līmeņa ierēdņa nomaiņa Zemkopības ministrijā seko pēc tam, kad varu pār to no “zaļzemniekiem” pārņēmusi Nacionālā apvienība. Vītola-Helviga gan sevi ar politiku nesaista – nevienā partijā nav, saistību ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) noliedz.

“Tad kad bija [ministre Laimdota] Straujuma, rakstīja, ka esmu “Vienotības” cilvēks, kad atnāca [ministrs Jānis] Dūklavs, tad es kļuvu par “zaļzemnieci”… Neesmu ne “zaļzemniece'', ne “Vienotības” cilvēks,” sacīja Vītola-Helviga.

Viņa atzina, ka Gerhards viņai pateicis personīgi; “kad es uzprasījos, tad man tika pateikts”. Ne īsti to, ka neapmierina viņas darbs, bet gan, ka ir pārmaiņu laiks, un viņš grib pārmaiņas dienestā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pats laiku sarunai par Lauku atbalsta dienesta vadības maiņu neatrada, jo esot aizņemts izbraukuma vizītēs. Viņš savā vietā sūtīja runāt citu Nacionālās apvienības politiķi – savu biroja vadītāju Jāni Eglītu.

Eglīts skaidroja, ka ir saņemts iesniegums par vēlmi izbeigt darba attiecības, kas pamatots ar ģimenes jautājumiem, un laiks sakrīt ar vecuma pensijas sasniegšanu, “tur sava veida izskaidrojums ir”.

Uz norādi, ka LAD vadītāja stāstīja par ministra vēlmēm pēc pārmaiņām, Eglīts vien noteica, ka “pārmaiņas valsts pārvaldē nepieciešamas visos līmeņos un visos laikos”.

Uz tiešo jautājumu, vai bijis politisks lēmums mainīt LAD vadību, Eglīts atkārtoja, ka ir saņemts iesniegums par vēlmi izbeigt darba attiecības, un piebilda, ka viņš “tur neko apakšā vairs nevar palikt”.  

Eglīts solīja, ka nākamo Lauku atbalsta dienesta direktoru meklēs atklātā konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt