Rīta Panorāma

Intervija ar Elīnu Līci

Rīta Panorāma

"Mazā Burvju flauta" - operas iestudējums janajiem skatītājiem

Telefonintervija ar Gaidi Bērziņu

Gaidis Bērziņš noliedz steigu ar grozījumiem saistībā ar noziegumiem pret valsti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai gan pretrunīgi vērtētie grozījumi Krimināllikumā, kas paredz bargākus sodus par noziegumiem pret valsti, parlamentā tiek virzīti kā steidzami divos lasījumos, Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš (Nacionālā apvienība) noliedz steigu izmaiņu panākšanā.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” viņš pauda, ka, virzot likumprojektus trijos lasījumos, bieži tiek iesniegti grozījumi, kas bremzējot pieņemšanu.

Atkārtoti vaicāts par iemesliem grozījumu virzīšanai steidzamības kārtā, kas nozīmē to skatīšanu vien divos balsojumos, Bērziņš norādīja - tas būtu jāprasa likumprojekta izstrādātājiem. “Acīmredzot, viņiem ir kādi apsvērumi, kāpēc šim likumprojektam būtu jāpiešķir steidzamība,” sacīja deputāts. Taču tieši Bērziņa vadītā Juridiskā komisija likumprojektu lūdza atzīt par steidzamu.

Viņš gan nepiekrīt, ka saistībā ar šiem grozījumiem būtu “praktiska steidzamība”, jo Saeimas Juridiskās komisijas sēdē par šo jautājumu bija pieaicināts plašs ekspertu loks.

Šonedēļ prezidents Raimonds Vējonis mudināja šos grozījumus pārstrādāt, lai valsts drošības interesēs nebūtu jāpārkāpj Satversme un vārda brīvība.

Savukārt Bērziņš bija pārsteigts par šādiem Vējoņa izteikumiem, jo prezidenta kanceleja piedalās darbā ar šo likumprojektu.

Iepriekš bijušais Satversmes tiesas vadītājs, tagad Saeimas opozīcijas partijas "No sirds Latvijai" deputāts Gunārs Kūtris pauda, ka plāno lūgt Saeimu šos grozījumus nodot vērtēšanai Venēcijas komisijā jeb tā sauktajā Eiropas konstitucionālajā tiesā.

Saeimas Preses dienestā iepriekš informēja, ka Krimināllikuma grozījumi paredz būtiski pārskatīt un mūsdienu situācijai pielāgot tiesisko regulējumu, kas paredz atbildību par noziegumiem pret valsti. Deputāti sēdē 3.martā atbalstīja likumprojekta steidzamību un nolēma to otrajā galīgajā lasījumā skatīt 7.aprīlī.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti