Gadadienas sauklis: Baltijas ceļš - brīvības ceļš!

Latvijas iedzīvotāji balsojumā par Baltijas ceļa 25. gadadienas pasākumu vienoto saukli kā labāko atzinuši: „Baltijas ceļš - brīvības ceļš!”. Saukļa autors ir Egils Krutovs, kuru pirmdien, 28. jūlijā, apbalvos Ministru prezidente Laimdota Straujuma un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, informēja Valsts kancelejā.

 

Baltijas ceļa 25. gadadienas pasākumu vienotais sauklis „Baltijas ceļš - brīvības ceļš!” tika noskaidrots Valsts kancelejas un Ārlietu ministrijas organizētajā konkursā, aicinot iesaistīties visus Latvijas iedzīvotājus.

Konkursā tika saņemti teju pussimts priekšlikumi vienotajam sauklim no 21 autora. Pasākumu organizatori izvērtēja un sabiedrības balsojumam izvirzīja trīs no visiem iedzīvotāju iesūtītajiem priekšlikumiem („Caurvijot tautas un likteņus”, „Baltijas ceļš - brīvības ceļš” un „Brīvība ir kopīga”).

Šogad aprit 25 gadi, kopš Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji sadevās rokās, vienojot vairāk nekā miljons cilvēku ķēdē, kas visā pasaulē kļuvusi par simbolu centieniem pēc brīvības un neatkarības.

Atceroties šo unikālo notikumu, ministrijas, pašvaldības, muzeji, bibliotēkas, skolas un citas organizācijas plāno daudz dažādu pasākumu Latvijā un Baltijā – koncertus, velomaratonus, izstādes, stāstu vakarus, filmu seansus, nodarbības u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti