FOTO: Dzīvnieku draugi piketā pret vistām sprostos prasa PVD «atvērt acis»

Dzīvnieku aizstāvības organizācijas "Dzīvnieku brīvība" protestā pie Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ēkas trešdien, 2.novembrī, pulcējās vairāki desmiti dzīvnieku draugu, kas vērsa dienesta uzmanību uz AS "Balticovo" vistu turēšanu sprostos un mudināja PVD "atvērt acis" uz iespējamiem pārkāpumiem.

Protesta akcija "Palīdzi PVD!" Vecrīgā pie dienesta centrālās ēkas ilga aptuveni pusstundu, un tajā dienas vidū piedalījās ap 40 cilvēku. Viņi turēja rokās plakātus ar dažādiem vēstījumiem. Tāpat protesta dalībnieki, skaļi saucot, aicināja PVD "atvērt acis" un "sākt strādāt".

Dzīvnieku draugi aicina dienestu strādāt kvalitatīvi

"Dzīvnieku brīvība" norāda: pozitīvi, ka biedrības šoruden publicētie dokumentālie materiāli no "Balticovo" dējējvistu novietnēm palīdzējuši PVD vairākās novietnēs konstatēt labturības prasību pārkāpumus, ko tas iepriekš nebija pamanījis. Tomēr ļoti jāuzlabo darbs dzīvnieku labturības jomā un uzraudzībā.

Pie pašas dienesta ēkas arī bija uzstādīts prāvs būris, kurā kopā saspiedušies cilvēki, tā attēlojot vistu dzīvi industriālajā saimniecībā.

"Dzīvnieku brīvība" vadītājs: Veterinārās pārbaudes nav tikai ķeksītis protokolā
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

"Mēs šeit esam, lai uzmundrinātu PVD un aicinātu viņus kvalitatīvi veikt savu darbu. Jo skaidrs, ka veterinārās pārbaudes nav tikai ķeksītis protokolā.

Tas ir jautājums, kā mēs izturamies pret dzīvniekiem, un šis ir sabiedrībai ļoti svarīgs jautājums. Ja šai lietai pieiet pārlieku formāli un bez vēlmes panākt likumu ievērošanu, tad rezultātā cieš simtiem tūkstošu dzīvnieku," teica "Dzīvnieku brīvības" vadītājs Aivars Andersons.

Pārtikas un veterinārais dienests pārmetumus noraida

Tikmēr "Dzīvnieku brīvības" pārmetumus PVD noraida. Dzīvnieku labturības noteikumi nereti tiek pārkāpti un uzņēmējus par to soda.

Taču "Dzīvnieku brīvības" izplatītie video, piemēram, par vistu apstākļiem firmā “Balticovo”, dienesta ieskatā, ir manipulatīvi. 

"Kadrā mēs redzējām vienu beigtu vistu, kādu putnu, kas ir sasirdzis un tuvu nāvei. Un šādi kadri šādās rūpnieciskās, industriālās dzīvnieku turēšanas vietās vienmēr būs. Bet mēs, ejot pārbaudē, pārbaudām un konstatējam, kāds kopumā ir skats un vai tas ir viens atsevišķs putns vai daži dzīvnieki, jo mēs runājam par simtiem tūkstošu putnu mītnē," sacīja PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.

Par to, vai kopumā ļaut audzēt dzīvniekus šādos sprostos ir ētiski, jau ir cita līmeņa jautājums, kas nav uzraugu kompetencē, norāda PVD. Tikmēr aktīvisti vēlas panākt biežākas pārbaudes, uzņēmējus par tām iepriekš nebrīdinot.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

LTRK: Nomelnojoša kampaņa par labu konkurentiem

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) paziņojumā medijiem aicina "nepakļauties nomelnojošajai kampaņai pret "Balticovo"", kas maksā nodokļus, nodrošina darba vietas un eksportē savu produkciju, tādējādi attīstot Latvijas ekonomiku.

"LTRK vērš uzmanību uz to, ka reģiona tirgū savu darbību vēlas attīstīt vairāki tiešie "Balticovo" konkurenti,

tādējādi jebkura nomelnojoša kampaņa var tieši ietekmēt Latvijas uzņēmuma darbību," norāda LTRK vadītājs Jānis Endziņš.

Viņš norāda, ka "Balticovo" informējis LTRK, ka reģionā plašu darbību vēlas attīstīt vairāki šīs industrijas pārstāvji. Tāpēc LTRK sazinājās ar Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadību, lai "aicinātu uz konstruktīvu sadarbību un godīgas konkurences priekšnoteikumu ievēršanu reģionā".

Jau ziņots, ka "Dzīvnieku brīvība" akcijas "Palīdzi PVD!" mērķis ir vērst uzmanību uz ieilgušajām uzraudzības sistēmas nepilnībām. Akciju nolemts rīkot pēc tam, kad dzīvnieku aizstāvji iepriekš AS "Balticovo" vistu fermās atklāja iespējamus dzīvnieku labturības prasību pārkāpumus.

PVD nenoliedza, ka "Balticovo" mēdz neievērot labturības prasības, tādēļ uzņēmumam ik gadu piemēroti naudas sodi. Taču bargāka rīcība neseko, jo dienesta mērķis nav nogremdēt lielāko olu ražotāju Ziemeļeiropā.

PVD vadītājs Māris Balodis iepriekš norādīja: "Ja PVD konstatēs, ka trūkumu novēršana "Balticovo" putnu fermās ir apstājusies vai nav pietiekami aktīva, un tiks konstatēti jauni labturības prasību pārkāpumi, uzņēmums par to saņems sodu, un tas būs jau bargāks." 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti