FOTO: Drošības festivāls izpelnījies plašu apmeklētāju interesi

Sestdien, 17.maijā Vērmanes dārzā notiekošais drošības festivāls "Piedzīvojumu vasara" izpelnījies plašu apmeklētāju interesi, vēsta aģentūra "LETA".

Visvairāk pasākumu apmeklējušas ģimenes ar bērniem, jo tieši viņiem sarūpētas īpašas aktivitātes.

Operatīvie dienesti, uzņēmumi un iestādes, tuvojoties vasarai un skolēnu brīvlaikam, bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem atgādināja, kā parūpēties par savu drošību un veselību.

Rīgas iedzīvotājus un viesus ieinteresēja arī operatīvo transportlīdzekļu parāde, kura no Ezermalas ielas plkst.13 devās centra virzienā. Merķeļa ielas posmā desmitiem cilvēku bija iznākuši no savām darba vietām, lai vērotu parādi. Tajā noskatījās arī festivāla "Piedzīvojumu vasara" dalībnieki. Īpašu uzmanību izpelnījās ne tikai operatīvie transporta līdzekļi, bet arī kadiljaks, kas veda pašvaldības policijas talismana dzīvniekus.

Festivālā "Piedzīvojumu vasara" bija iespējams uzzināt par gāzes drošību, elektrodrošību, ugunsdrošību, drošību interneta vidē, kā arī drošu ceļošanu un robežu šķērsošanu.

Neatņemama pasākuma daļa ir "Drošas braukšanas skolas" trase, kurā bērni apguva drošas braukšanas noteikumus. Ar radiovadāmajām rotaļlietu mašīnām var pārbaudīt savas autovadītāja prasmes, savukārt kopā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) iespējams apgūt pirmo palīdzību.

 Īpašu bērnu sajūsmu izpelnās muitas suns Nero un viņa skolotājs Mareks Mikiško.

Apmeklētāji ar interesi aplūkojuši operatīvā dienesta inventāru. Vērmanes dārzā bija iespējams arī iekāpt NMPD automašīnā un Valsts policijas (VP) operatīvajos transportlīdzekļos.

Savu aprīkojumu apmeklētājiem rādīja arī VP Speciālo uzdevumu vienības bataljona pārstāvji.

"Šogad īpašs uzsvars tiek likts uz to, kāda ir psihoaktīvo un narkotisko vielu ietekme un ka tas nav tas labākais laika pavadīšanas veids. Mums ir informatīvās teltis, narkologi stāsta par šo vielu ietekmi, mediķi stāsta par sekām un policisti par darba ikdienu šai laukā," pastāstīja VP pārstāvis Toms Sadovskis,

Īpašu apmeklētāju interesi izpelnījies "Ekspertīžu centra" posms Vērmanes dārzā, kur VP tiesu medicīnas speciālisti iepazīstināja ar savu darba specifiku, kā arī parādīja cilvēkiem, to kādi izskatās viņu pirkstu nospiedumi.

VP Speciālo uzdevumu vienības bataljona, Valsts ieņēmumu dienesta un VP kinologu un atmīnēšanas robota "Teodora" paraugdemonstrējumi piesaistīja apmeklētāju interesi.

„Uzzināju, kur zvanīt, kad notiek gāzes noplūde. Mums arī pastāstīja, ka jālieto atstarotāji un uzdāvināja katram. Es gan to jau sen zināju," stāsta sastaptie bērni.

Kādam citam ļoti patika ātrā palīdzība: "Likās, ka iekšā būs bailīgi, bet bija pat interesanti. Vispār es gribētu strādāt ātrajā palīdzībā!"

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti