Panorāma

Vērojama cenu celšanās

Panorāma

Škaparam un Pulkam sagādā amatus

Kas atradās Stradiņu slimnīcas puspagrabā?

Februārī VUGD būtiskus pārkāpumus «Stradiņos» nekonstatēja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā vēl joprojām tiek noskaidroti - to dara gan policija, gan pati slimnīca. Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) pārbaudi slimnīcā veica februārī un būtiskus pārkāpumus neatklāja.

Tiek pieļauts, ka nelaimes cēlonis Stradiņa slimnīcā ir cilvēka faktors. Ugunsgrēkā smagākos apdegumus guvušais darbinieks izglābts no telpām, kur ugunsgrēks sācies. Viņš šobrīd ārstējas apdegumu centrā, un policija aizliegusi kontaktēties ar viņu.

Komplekso pārbaudi slimnīcās VUGD veic reizi trīs gados. Stradiņa slimnīcā pēdējo reizi tā bijusi šī gada februārī, kad būtiski pārkāpumi, piemēram, skābekļa baloni 32.korpusa pagrabstāvā, netika konstatēti.

Nepietiekami blīvas sienas, kuru dēļ tika piedūmotas blakus telpas, un signalizācijas trūkums dažās ēkās – šādus pārkāpumus VUGD konstatēja Stradiņa slimnīcā pārbaudes laikā februārī.

Uzraudzības dienesta pārstāve gan norāda – pārbaudes ir plānveida, un ir pārkāpumi, kurus var novērst arī tikai uz attiecīgo dienu. „Uz to brīdi, kad ierodas inspektors, šādi pārkāpumi var nebūt. Un tad laika gaitā kaut kas tiek aizslēgts, kaut kas tiek uzkrāts. Par to ir jāseko līdzi jau iestādes atbildīgajam par ugunsdrošību. Tāds pārkāpums, ka tiktu uzglabāti baloni, netika fiksēts,” skaidro VUGD pārstāve Inga Vetere.

Stradiņa slimnīcā norāda, ka 32.korpusā glabāti tikai mazie, trīslitrīgie skābekļa baloni, parasti to bijis ap 30. Tos izmanto pārvietojamajiem pacientiem, un ēkā tie glabāti uzpildīšanai. VUGD gan šo informāciju apstrīd un norāda – sprādziena vietā atrasti arī vismaz desmit litrus lieli baloni.

Slimnīcas pārstāvis, to komentējot, tikai norāda, ka pagrabā vispār nekādi baloni nav glabāti. „Tas nav pagrabs. Tas ir puspagrabs. Jūs varat salīdzināt, logi ir tikpat lieli kā šai ēkai stāvu augstāk. 1975. gadā uzceltai jaunai ēkai skābekļa stacija tika izprojektēta šajā vietā. (..) Nu tātad, ja tā tika tur uzcelta, tad droši vien tas atbilst visiem noteikumiem,” spriež Stradiņa slimnīcas Medicīnas tehnoloģiju departamenta direktors Uldis Jaspers. Arī tam nepiekrīt VUGD. „Tādā telpā tiek glabāti baloni, tas ir pārkāpums.”

Agrāk Stradiņa slimnīcā gan bija izbūvēta atsevišķa ēka skābekļa balonu glabāšanai, bet pirms pāris gadiem, uzsākot veco ēku demontēšanu, tā nojaukta līdz ar citām. „Mēs ceļam jauno slimnīcu, un kaut kur viņa ir jāuzceļ un no kaut kā ir jāatsakās. Un visas vecās ēkas, tai skaitā vecā skābekļa māja tika demontētas,” skaidro Jaspers. Viņš nepiekrīt, ka būtu bijis vērts pataupīt ēku līdz brīdim, kad uzcelta alternatīva.

Pirmdien gan uz Stradiņa slimnīcu atgādāts metāla konteiners, kur turpmāk – ārpus slimnīcas ēkas – glabāt skābekļa balonus.

Stradiņa slimnīcā ir divas VUGD iepriekš minētās par ugunsdrošību atbildīgās personas, un viena no tām – VUGD darbinieks Ints Sēlis. Viņš gan darbojas operatīvajā, nevis uzraudzības dienestā, bet Stradiņos uz pusslodzi strādā kopš šī gada marta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti