ES palīdzības pakas Liepājā šogad saņems vairāki tūkstoši personu

No 2019. gada janvāra Eiropas Savienības (ES) palīdzību  – pārtikas un higiēnas pakas  – varēs saņemt lielāks iedzīvotāju skaits, kuriem noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī personas, kas nonākušas krīzes situācijās. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad ienākumu līmenis pakas saņemšanai maznodrošinātajiem bija 188 eiro, bet tagad 242 eiro, šogad Liepājā potenciālo atbalsta saņēmēju skaits pieaudzis par vairāk nekā 100 cilvēkiem.  

ES palīdzības pakas Liepājā šogad saņems vairāki tūkstoši personuInga Ozola
Sarkanā Krusta Liepājas nodaļā ienākusi kāda krievu valodā runājoša pensionāre, kura stāsta - viņai pensija ir tikai 100 eiro liela, tāpēc viņai šāda palīdzība, īpaši pārtika, ir nozīmīgs atspaids mājsaimniecībā, arī bez atbalsta apkurei, ko saņem no pašvaldības, viņa nevarētu izdzīvot.

„Ir makaroni, griķi, rīsi, sausais piens, man tas viss noderēja. Kvalitāte normāla, arī kartupeļu biezenim,'' par saņemto paku saka pensionāre.

Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas nodaļa ir viena no vietām, kur iespējams saņemt ES finansētās pārtikas, higiēnas, saimniecības preču pakas un skolas piederumus. Liepājā šo cilvēku skaits, kuriem ir interese par pārtikas pakām un citu palīdzību, mazāks nekļūst, stāsta nodaļas sociālās palīdzības organizatore Anastasija Šistakova:

„Liepājā liels pieprasījums, izdalām mēnesī aptuveni 400 pārtikas pakas, bet higiēnas pakas ap 150.

Tagad būs vēl vairāk, jo februārī sāks dalīt arī tiem, kuriem ienākumi ir līdz 242 eiro, iepriekš bija 188, gaidām pieplūdumu.”

Sarkanā Krusta pārstāve no Grobiņas Inta Mangale saka:

''Kad sāka izdalīt pakas, likās, ka pieprasījums mūsu reģionā bija lielāks. Pašreiz mazāks. Kaut gan tagad ir izmaiņas. Mēs varam dot uz priekšu. Ja statuss ir uz gadu, tad uzreiz var saņemt astoņas pakas, kādreiz bija 12, tagad astoņas. Agrāk dalīja uz mēnesi.”

Jāņem vērā kāda būtiska nianse, uzsver biedrības „Pirmās palīdzības vienība” valdes priekšsēdētāja Inita Bišofa - cilvēkiem ir jāpārliecinās, vai nav nepieciešama jauna izziņa, kas apliecina iespēju saņemt ES pārtikas pakas.

„Maznodrošinātajām personām, kurām ir šis statuss piešķirts, īpaši, ja tas izdarīts pagājušā gadā, tad jāvēršas savos Sociālajos dienestos, jo jāpaskatās, vai nav nepieciešama jauna izziņa,

tad parādās ieraksts, ka atbilst ES programmai. Mēs varam sniegt atbalstu tikai tad, ja šāds ieraksts ir,” norāda Bišofa, piebilstot - kaut arī Labklājības ministrijas dati liecina, ka trūcīgo cilvēku skaits Latvijā sarūk, tomēr gribētāju saņemt palīdzību mazāk nepaliek:

„Tagad higiēnas preces varēs saņemt arī pieaugušie, līdz šim varēja bērni līdz 18 gadu vecumam. Šāda iespēja - paplašināt saņēmēju loku - esot tāpēc, ka samazinās potenciālo paku saņēmēju skaits kopumā.”

Cilvēki, kuri nāk pēc pārtikas pakām, ir ļoti dažādi, arī situācijas un apstākļi katram savādāki. Nav šaubu, ka ģimenēm, kurās ir daudz bērnu, šāds atspaids ir nozīmīgs, taču ir daļa sabiedrības, kura pierod pie šāda atbalsta un uzskata, ka paka pienākas un var arī nestrādāt. Inita Bišofa novērojusi, ka liela daļa paku saņēmēju vidū ir vīrieši:

„Mums tagad jānodod statistika Eiropas Savienībai par unikālām personām. Kad ievadi sistēmā, tad redzi, ka ir pastāvīgi klienti, nāk klāt arī jauni. Ir liela daļa vientuļu vīriešu, kuriem ir atkarību problēmas, viņus ir ļoti grūti iesaistīt arī kādos pasākumos, lai viņi kaut ko savā dzīvē mainītu.”

Pēc Sociālā dienesta rīcībā esošās informācijas šobrīd Liepājā ir 841 ģimene jeb 1408 personas, kurām noteikts trūcīgas ģimenes statuss, un 1051 ģimene jeb 1531 persona ar maznodrošinātā statusu un ienākumu līmeni līdz 242 eiro - tik plašs ir to cilvēku loks, kuri var saņemt atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt