Sadaļas Sadaļas

4. studija

Jaunas ceļazīmes dēļ simtiem reižu dienā veidojas avārijas situācijas

4. studija

4. studija

Labie darbi gaida. «Eņģeļa pasts» darbojas ne tikai Ziemassvētkos

«Eņģeļa pasts» aicina iepriecināt seniorus pansionātos ar dāvaniņām

Ziemassvētki jau aiz muguras, taču labos darbus var turpināt. "Eņģeļa pasts", kurā var nosūtīt dāvaniņas senioriem pansionātos darbojas visu gadu.

"Eņģeļa pasts" radās pirms pieciem gadiem tās vadītājas Līgas Uzulnieces ģimenē ar domu – darīt labu apkārtējiem ar samērīgu budžetu, lai nav lielu izdevumu un to varētu paveikt ikviens. Sākotnēji cilvēki tika aicināti nosūtīt kādam no sociālās aprūpes centru iemītniekiem ar roku rakstītu vēstuli vai kartiņu. Šobrīd projekts ir izaudzis par sociālo platformu ar 130 aprūpes centriem. 

"2017. gada martā izveidojās projekts, ko mēs tagad redzam – "Piepildi sapni", jo es nonācu pie slēdziena, ka arī vecie cilvēki sapņo, neatkarīgi no tā, cik mums gadu! Aprūpes centriem lūdzu, lai viņi apjautā savus iemītniekus un paprasa, ko tad viņi vēlas. Kāds ir viņu kvēlākais sapnītis? Pateikšu godīgi, to izdarīt bija ļoti grūti! Jo, pirmkārt, cilvēki sākumā vienkārši skatās ar neizpratni, ko no viņiem prasa, viņi netic tam, ka kāds varētu prasīt, par ko viņi sapņo!" atcerējās Uzulniece.

Vēlāk saraksts tika papildināts. "Vislabākās emocijas un ticība tam projektam radās, kad šie cilvēki sāka saņemt tās dāvanas! Reāli viņi saņēma to, ko viņi ir palūguši, kad viņi saprata, ka tas vairs nav joks – ka pilnīgi svešs cilvēks var atsūtīt tavu sapnīti! Un tas ir tavs!" uzsvēra projekta autore.

Sociālais projekts vērsts uz katru konkrēto cilvēku, jo, kad seniors nokļūst aprūpes namā, tad viss "savs" pazūd un pārvēršas par "kopējs".

"Cilvēks no brīža, kad viņš pamet savas mājas, savu ģimeni un nonāk aprūpes centrā, viņa mantas, lietas ierastās vairs neeksistē. Viņš ir kopējā vietā, viņš guļ gultā, kur kāds jau ir gulējis, viņš dzer no krūzītes, no kuras kāds ir jau dzēris. Un "Eņģeļa pasta" projekts ir tieši vērsts uz konkrētu cilvēku – atgriezt viņam to "savs" sajūtu," klāstīja Uzulniece.

Projekta mājaslapā ir ļoti garš saraksts ar senioru sapņiem no dažādiem Latvijas aprūpes namiem. Bet - kā tas notiek? Varbūt kāds tikai gaida, kamēr cits saņem vairākas vienādas dāvanas?

"Šajā platformā "rezervējot" šo cilvēciņu, senioru, ziedotājs viņu piesaka, un tanī brīdī, piecu dienu laikā, ja šis sapnītis tiek izpildīts, ievadot attiecīgu kodu pēc dāvanas nosūtīšanas, tad šis seniors vairs nav pieejams citiem. Viņš platformā, sarakstā ir redzams, bet viņš nokļūst, pašā saraksta apakšā paliek, un viņš vairs nav aktīvs, viņu vairs nevar neviens "rezervēt"," stāstīja projekta organizatore.

Tāpēc ir ļoti svarīgi ievērot noteikumus – laikus īstenot izvēlēto sapni un nosūtīt dāvanu. Arī šajā projektā cilvēki visaktīvākie ir tieši Ziemassvētku laikā, lai gan iespēja darīt labu ir neatkarīgi no jebkādiem svētkiem.

"Šo jautājumu es sev katru gadu uzdodu, kāpēc tieši Ziemassvētki ir tas laiks, kad mēs atceramies par šiem cilvēkiem. Ticiet man, šie cilvēki bija vakar, ir šodien, būs rīt šajos aprūpes centros. Viņiem tās ir mājas!

Un Ziemassvētki nav vienīgais laiks, kad viņiem vajadzīgs uzmundrinājums. Tas ir nepieciešams visa gada garumā, it sevišķi šobrīd!" stāstīja Uzulniece. 

Projektā ir piepildīti arī pavisam īpaši sapņi.

"Atmiņā paliekošs man noteikti ir, kad mazmazmeita atrada vecvecmammu caur šo projektu. "Eņģeļa pasts" projekts šo gadu laikā, piecu, man liekas, kopš sākās ar vēstulēm, ir apvienojis ģimenes! Māsas atrod brāļus, vecvecmāmiņas – mazmazbērnus..." pastāstīja Uzulniece.

Piepildīt kāda seniora sapni ir viegli. Atliek vien sarūpēt dāvanu, kas ir kāds no sarakstā ievietoto senioru sapņiem, iepakot to un nosūtīt.

"Dāvaniņu saturs ir pilnīgi ikdienišķas lietas! Tas ir kāds dvielītis, kāda krūzīte. Tas ir kāds spilvens, pleds, končas, saldumi, tēja, kafija...

Bija viens kungs aprūpes centrā, kuram prasīja, ko tu vēlies Ziemassvētkos un viņš prasīja – kartiņu! Vienkārši kartiņu! Ja viņam kāds atsūtītu kartiņu Ziemassvētkos, viņš būtu vienkārši pārsteigts!

Tā ir viņa vēlme Ziemassvētkos! Un mēs pēc šīs vēlmes saprotam, cik patiesībā maz cilvēkam vajag, lai viņš būtu laimīgs," uzsvēra "Eņģeļa pasta" vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt