Elektroniskā uzraudzība piemērota 181 cilvēkam; 9 atgriezušies cietumā

Kopš 2015.gada vidus elektroniskā uzraudzība Latvijā piemērota 181 cilvēkam, un šobrīd Valsts probācijas dienests aktīvi uzrauga 54 klientus.

Elektroniskā uzraudzība ir iespēja atgriezties brīvībā tiem notiesātajiem, kuri gatavi mainīties. Lielais vairākums notiesāti par mantiska rakstura noziegumiem, kas bieži saistīti ar atkarības vielu lietošanu. Ar tiesas lēmumu viņus no cietuma var atbrīvot agrāk – ar elektronisko uzraudzību, kas nozīmē ne tikai kājsprādzi ap potīti, bet arī to, ka notiesātais savu dzīvesvietu drīkst atstāt tikai tam paredzētajā laikā.

Mihails PapsujevičsLaura Dzērve
  "Elektroniskās uzraudzības ietvaros ir virkne pienākumu, kuri jāievēro. Pamatpienākumi - nelietot dažādas atkarības vielas: kategorisks aizliegums šai periodā lietot alkoholu, narkotikas un jebkuras citas apreibinošās vielas. Otra būtiska lieta - ievērot noteikto grafiku, jo  24 stundas jāatrodas savā dzīvesvietā, drīkst iziet tikai tajos laikos, kas sakaņoti ar Probācijas dienestu, piemēram, iešana uz darbu, uz medicīnas iestādēm, sociālām iestādēm, Probācijas dienestu. Šobrīd 6% procentu robežās no visiem ir tādi, kas ir pārkāpuši noteikumus un par kuriem esam vērsušies tiesā ar iesniegumu. Deviņos gadījumos tiesas lēmumi pieņemti tādi, ka cilvēkam jāatgriežas ieslodzījuma vietā. Divi gadījumi vēl nav izskatīti, iesniegti tikai pagājušajā nedēļā," stāsta Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti