Sadaļas Sadaļas

Ekspluatācijā nodots prokuratūras nams Aspazijas bulvārī

Ekspluatācijā nodota bijusī policijas ēka Aspazijas bulvārī 7, Rīgā, kura pielāgota prokuratūras vajadzībām, informēja "Valsts nekustamo īpašumu" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Viņš pastāstīja, ka ēkā ierīkotas mūsdienīgas darba, pārrunu un atpūtas telpas, kā arī konferenču zāle. Vienlaikus domāts par vēsturiskās ēkas kultūrvēsturiskā mantojuma un autentiskā interjera saglabāšanu. Nama atjaunošana pabeigta četrus mēnešus pirms termiņa.

Uz jauno namu pārcelsies prokuratūras struktūrvienības, kas līdz šim atradušās piecās dažādās Rīgas vietās ar kopumā aptuveni  230 darbiniekiem.

“Šis ir pirmais VNĪ realizētais projekts, kurā pārliecinājāmies par būves informācijas modelēšanas (BIM) tehnoloģiju izmantošanas priekšrocībām, un tās attaisnoja liktās cerības. Tādējādi paaugstinājām būvprojekta kvalitāti, savlaicīgi identificējot vairāk nekā 200 problēmvietas, ietaupījām ap 7000 cilvēku darba stundu, kas ļāva īstenot būvdarbus bez pārtraukumiem un

būvdarbu gaitā laikus novērst nepilnības, kas valstij izmaksātu ap 150 000 eiro.

Vēsturiskās ēkas pārbūvē īstenoti arī energoefektivitātes risinājumi, kā rezultātā siltumenerģijas patēriņš ēkas apkurei samazināsies uz pusi. Izstrādātais ēkas digitālais dvīnis satur vērtīgu informāciju par ēku un tās sistēmām, kas palīdzēs nodrošināt efektīvāku turpmāko būves pārvaldīšanu. Līdz ar to varam būt droši, ka atjaunotā būve ir labs paraugs efektīvai pārvaldīšanai, iestāžu centralizācijai un līdzekļu taupīšanai ilgtermiņā,” stāstīja Griškevičs.

Ekspluatācijā nodotais prokuratūras nams Aspazijas bulvārī 7

Vēsturiskā policijas ēka tika atjaunota pēc arhitekta Alda Poļa vadībā izstrādātā būvprojekta, saglabājot katra ēkas korpusa vēsturisko pēctecību. Projektā vēsturiskajai policijas ēkai tika pastiprināti ēkas pamati, pastiprināti un daļēji pārbūvēti starpstāvu pārsegumi, izbūvēts jauns jumts, jauni inženiertīkli, kā arī tiek uzlabota energoefektivitāte, ieviesta vadības un automatizācijas sistēma, pārplānotas telpas un labiekārtots iekšpagalms.

Pārbūves laikā ēkas kopējā platība tika palielināta no 7205,5 kvadrātmetriem līdz 7495,2 kvadrātmetriem. Ēkas trešajā stāvā, tam pievienojot bēniņu apjomu, izbūvēta jauna konferenču zāle ar 200 sēdvietām. VNĪ kopā ar prokuratūru 8. oktobrī organizēs svinīgu pasākumu, kurā medijiem un citiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar atjaunoto ēku klātienē. Prokuratūras darbinieki oficiāli uzsāks darbu ēkā no jaunā gada.

Ekspluatācijā nodotais prokuratūras nams Aspazijas bulvārī 7

Projektu īstenoja būvuzņēmējs “Abora”, projektētājs pilnsabiedrība “RE ARTA”. Būvuzraudzību veica VNĪ iekšējā būvuzraugu komanda. Projekta kopējais budžets – 11,6 miljoni eiro. Projekts tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem energoefektivitātes paaugstināšanas programmas ietvaros.

Ēka celta pēc pilsētas arhitekta Reinholda Georga Šmēlinga projekta 1891. gadā. Autentiskais neorenesanses stilā tapušais nams  padomju okupācijas gados tika nodots milicijai – policijas vajadzībām  tas tika lietots nemainīgi –  no paša izbūves brīža līdz pat 2008. gadam.

Nams Aspazijas bulvārī 7 ir UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” daļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt