Dienas ziņas

Jaunsargi Latgalē apgūst izlūkos iešanas prasmes

Dienas ziņas

Vērienīgi remontdarbi Vilces skolā

Ēdolnieki ziedo vietējai meitenei

Ēdolnieki kopīgi palīdz ar retu slimību sirgstošai meitenei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Tā ir mūsu vietējā meitene, mēs labi zinām ģimenes smeldzīgo stāstu – tā saka Kuldīgas novada Ēdoles pagasta iedzīvotāji. Pirms diviem gadiem, kad te sāka rīkot labdarības akcijas, ēdolnieki izvēlējās ziedot Rudzīšu ģimenei. Viņu meitiņa Marija slimo ar ihtiozi, un līdzekļi viņas ikdienas atvieglošanai vajadzīgi regulāri. Vecāki nesūkstās par dzīvi un ir cerību pilni, ka Marijai kļūs labāk. Viņi atzīst – nauda ir nepieciešama, bet daudz svarīgāks ir saņemtais morālais atbalsts.

Marija par ciemiņiem ir tik priecīga, ka steidz izrādīt teju visas savas rotaļlietas. Viņa tik ļoti grib aprunāties, ka steigā sajūk kādi vārdi. Marijas iedzimtā slimība ir tā, kas šobrīd maz viņai ļauj satikties ar vienaudžiem.

To, ka bērniņš ir citādāks, Kuldīgas ārsti pamanīja jau meitenītei piedzimstot. Pēc laika arī apstiprinājās viņu izteiktās aizdomas, ka Marijai ir ihtioze – tā ir ādas slimība, kuras dēļ pārmērīgi pa visu ķermeni lobās āda.

Jāteic, ka Latvijā ar šo reto slimību sirgst vien daži bērni. Marijas vecāki regulāri ar meitu apmeklē ārstus un izpilda visus ieteikumus, tomēr zāļu slimības izārstēšanai nav.  

"Vienīgais, kas mums ir, tās ir smēres. Vannai ūdenim liek klāt visādas smēres, mazgājamies ar īpašām dušas želejām, katru dienu vannā. Grūtības, lai galviņu izķemmētu, tad mamma raud, bērns raud, pa pāris dieniņām cenšamies izķemmēt," saka Marijas mamma Zita Rudzīte.

Arī vietējos ēdolniekus šīs ģimenes stāsts nav atstājis vienaldzīgus. Pirms diviem gadiem pagastā tieši ar ziedojumu vākšanu Marijai aizsākās labdarības ikgadējā akcija „Mazajai sirsniņai".

"Manas pašas sirdsbalss teica, ka kaut kas ir jadara, Visur eņģeļi lido un man jautāja, vai tu kaut ko jaunu arī ieviesīsi? Tad mēs sākām," norāda labdarības akcijas "Mazajai sirsniņai" iniciatore Inese Poriķe.

Arī Marijas vecāki ir ticīgi cilvēki un saņem palīdzību no citiem ticīgajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti