ECT: Latvijai jāmaksā 8 tūkstošu eiro kompensācija ieslodzītajam

Latvijai būs jāmaksā astoņu tūkstošu eiro kompensācija ieslodzītajam, kurš Eiropas Cilvēktiesību tiesai (ECT) sūdzējās, ka Daugavgrīvas cietumā no citu ieslodzīto puses viņš gadu ticis pakļauts fiziskām un emocionālām represijām, informēja Ārlietu ministrijā.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas palāta otrdien pasludināja spriedumu lietā D.F. pret Latviju, atzīstot par pamatotu iesniedzēja 2007. gada 20. februārī Tiesā iesniegto sūdzību par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 3.panta (spīdzināšanas, necilvēcīgas un cilvēka cieņu pazemojošas izturēšanās aizliegums) pārkāpumu Latvijā.

Ieslodzītais ECT sūdzējās, ka veselu gadu Daugavgrīvas cietumā viņš tika pakļauts fiziskām un emocionālām represijām no citu ieslodzīto puses, jo iepriekš viņš bija sadarbojies ar tiesībsargājošajām iestādēm, turklāt izcieta sodu par dzimumnoziegumiem pret mazgadīgajiem. Savukārt Ieslodzījuma vietu pārvalde un prokuratūra ilgstoši bija atteikušās pārvest viņu uz Matīsa cietuma speciālo vienību.

Ieslodzītais ECT bija vērsies ar prasību par morālā kaitējuma atlīdzību 50 000 latu apmērā, bet tiesa otrdien, 29.oktobrī, to apmierināja daļēji, kompensācijā piešķirot 8000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti