Rīta Panorāma

Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls «Vides deja» Ropažos

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Raivi Dzintaru

Dzintars: Pēc 250 bēgļu uzņemšanas viņu plūsma neapstāsies

Uzņemot 250 bēgļus Latvijā, tas radīs precedentu un nākotnē viņu plūsma neapstāsies, uzskata Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” Dzintars sacīja, ka Latvijas pozīcijai vajadzētu būt saprātīgai, jo tas, ko dara Eiropa bēgļu jautājumā, neesot saprātīgi.

Viņa ieskatā jautājums nav tikai par 250 bēgļu uzņemšanu, bet gan tādējādi radītu precedentu. Un pēc šāda risinājuma bēgļu plūsma neapstāsies.

Politiķis arī klāstīja, ka runa ir par imigrantiem, ne bēgļiem, jo parasti bēgļi meklē drošāko apmešanās vietu iespējami tuvāk mājām. Kā piemēru viņš minēja Ukrainu, kuras lielākā daļa bēgļu esot palikusi tuvākajos reģionos. Dzintars uzskata, ka patvēruma meklētājus par bēgļiem saukt ir manipulatīvi, jo tas esot psiholoģisks triks, lai iežēlinātu sabiedrību.

Savukārt bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, lai gan piekrīt, ka ir arī ekonomiskie migranti, tomēr uzsvēra saasināto bēgļu problēmu pasaulē pašlaik. Bēgļi var būt problēma, kur viņu proporcionāli ir ārkārtīgi daudz, salīdzinot ar vietējiem iedzīvotājiem. Latvijai tāda situācija nedraud tuvākajos 10-20 gados. Turklāt 250 bēgļi ir niecīgs skaits, ko integrēt, sacīja eksprezidente.

Vēstīts, ka valdība vienojusies Latvijā brīvprātīgi uzņemt 250 bēgļus, taču pret šādu soli iebilda viena no trīs koalīcijas partijām - Nacionālā apvienība, kas solījusi vērsīsies Satversmes tiesā pret šādu lēmumu, kā arī 4.augustā pie valdības nama rīko protesta akciju.

Tikmēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis pauda, ka Latvijas politiķiem vajadzētu atturēties no protestiem pret plānoto bēgļu uzņemšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti