Drošības vārdā grasās sadārdzināt auto tehniskās apskates

Satiksmes ministrija (SM) izskatīšanai valdībā virza izmaiņas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) pakalpojumu cenrādī, piedāvājot paaugstināt maksu gan par vieglo auto tehnisko apskati, gan par vadīšanas eksāmena kārtošanu. Par to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" informēja SM Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns.

Pēc viņa sacītā, maksa par vieglo auto tehnisko apskati ir atkarīga no spēkrata veida. Piemēram, tehniskā apskate vieglajam automobilim ar dzirksteļaizdedzes motoru pēc jaunā cenrāža spēkā stāšanās izmaksātu 21,84 eiro līdzšinējo 18,23 eiro vietā. Proporcionāli mainīsies arī citu transportlīdzekļu apskates maksas. 

Maksa par tehnisko apskati ir jāpalielina drošības labad – plānots palielināt auto pārbaudes, kā dēļ pārbaudēs iesaistītajiem auto apskatēm nāksies veltīt vairāk sava laika, skaidroja Vectirāns.

SM: Maksa par CSDD pakalpojumiem jāceļ drošības dēļ
00:00 / 03:35
Lejuplādēt

Tāpat drošības vārdā paredzēts pagarināt auto vadīšanas eksāmena ilgumu – no līdzšinējām 25 minūtēm līdz 40 minūtēm. Tādēļ vadīšanas eksāmens līdzšinējo 16,01 eiro vietā maksās 24,58 eiro.

Plānots celt arī kuģošanas līdzekļu reģistrācija maksu. 

CSDD pārstāvis Jānis Liepiņš norādīja, ka, salīdzinot ar, piemēram, auto septiņdesmitajos gados, mūsdienās spēkratu sistēmas vairs nav tik vienkāršas, jo nemitīgi tiek domāts, kā paaugstināt drošības prasības.

CSDD: Auto kļūst modernāki, pārbaudes - sarežģītākas
00:00 / 07:45
Lejuplādēt

Pārbaudīt mūsdienu auto vairs nav tik vienkārši kā pirms dažiem gadu desmitiem, tāpēc arī tiek domāts par papildu aprīkojuma iegādi, teica Liepiņš.

Auto žurnālists Pauls Timrots piekrita, ka auto kļūst modernāki un "tur ir, ko vairāk pārbaudīt".

Viņaprāt, lielāks izaicinājums būs nevis auto īpašniekiem, lai rastu papildu līdzekļus pārbaudēm, bet gan auto pārbaudītājiem, kam jāstrādā ar jauno aprīkojumu.

Timrots: jaunāku auto pārbaude - darbietilpīgāka
00:00 / 01:58
Lejuplādēt

Tikmēr CSDD pārstāvis atzīmēja, ka nekādus sarežģījumus šajā ziņā neredz. "Aprīkojums ir vienāds un pilnīgi vienādi varam pārliecināties par auto drošību,” sacīja Liepiņš.

SM paredz, ka jaunais CSDD pakalpojumu cenrādis pēc tā apstiprināšanas valdībā varētu stāties spēkā nākamā gada 1.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti