Dienas ziņas

Skolēni jau mēģina lielkoncertu

Dienas ziņas

Ventspils muzejs papildina mākslas kolekciju

Pārtikas pakas tikai trūcīgajiem

Dobeles novadā pārtikas pakas vēlas ne tikai trūcīgie, bet arī maznodrošinātie

Šonedēļ sākās bezmaksas pārtikas paku dalīšana. Izsniedzot tās tikai trūcīgām personām, Dobeles novadā aiz svītras paliek vairāk nekā 200 maznodrošināto. Viņu ienākumi ir pārdesmit eiro lielāki nekā trūcīgajiem. Valsts ieskatā šiem cilvēkiem jāmeklē labāk apmaksāts darbs, kas novadā ir gandrīz neiespējami.

Latvijas Sarkanā krusta Dobeles nodaļā Eiropas finansēto pārtikas paku izsniegšanā rinda izstiepās pat uz kāpnēm. Šoreiz pakās bija lielāka produktu daudzveidība, bet saņemt to var vien trūcīgie, kam ienākumi mēnesī uz vienu ģimenes locekli ir ne vairāk kā 128 eiro. Dobeles novadā tādi ir 504 cilvēki. "Man vēl līdz pensijai tālu. Esmu bezdarbnieks (..) Šajā vecumā jau atsaka darbu," saka bezdarbnieks Voldemārs Šīve.

Arī astoņu bērnu māte Rasma Skudrīte ir bezdarbniece. "Esmu pēc profesijas beigusi mājsaimniecību, augļkopību," viņa saka. Savai saimniecībai spēka vairs nav.

Ar maznodrošinātā izziņu sižeta filmēšanas laikā ierodas tikai viens, un uzzinājis, ka nekas nepienākas, ierauj galvu plecos un ātri pamet telpu, bet Dobeles novadā tādu ir 212.

Maznodrošinātā statusu nosaka katra pašvaldība. Dobeles novadā tie ir180 eiro uz vienu ģimenes locekli. Bezdarbniecei Ivetai Saleniecei ir divi bērni un trūcīgā statuss, bet, ja viņa iegūtu sertifikātu darbam ar kases aparātu un kāroto pārdevējas darbu, kļūtu par maznodrošināto un nesaņemtu pat šīs pakas. "Nevar tā domāt, ka nebūs labi," viņa saka kaut gan uzreiz atzīst, ka ies mācīties angļu valodu, jo ir domas par došanos uz ārvalstīm.

Atrast labāk apmaksātu darbu, īpaši lauku ļaudīm, neļauj gan 21. gadsimtam atbilstošas izglītības trūkums, gan pašu neuzņēmība, kā arī ierobežotās pārvietošanās iespējas. "Mums tepat pa novadu autobuss iet vienu reizi dienā, un viņš nevar paspēt šeit uz darbu," saka Sarkanā krusta Dobeles komitejas izpilddirektore Sarmīte Lucaus.

Sociālajā dienestā skaidro, ka maznodrošinātie ik mēnesi saņem 12 eiro dzīvokļa pabalstu, veselības un citus pabalstus, kas paredzēti novada saistošajos noteikumos.

Labklājības ministrijas statistikas dati liecina, ka šā gada martā dažādus pabalstus saņēmuši gandrīz 74 000 cilvēku, no tiem trūcīgās personas statuss bijis gandrīz 64 000.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti