Dienvidkoreja pastiprina trauksmi, gaidot ziemeļu kaimiņa uzbrukumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Pasaules uzmanība joprojām pievērsta notikumiem Korejas pussalā - pieaugot satraukumam par Ziemeļkorejas iespējamo uzbrukumu, Dienvidkorejā paaugstināta trauksme. Avoti ASV un Dienvidkorejas izlūkdienestos liecina par vismaz vienu iepriekš neizmēģinātu, ar degvielu uzpildītu un palaišanas kārtībā Phenjanas sagatavotu vidējās darbības rādiusa raķeti.

Dienvidkorejiešu militāristi trauksmi paaugstinājuši, lai uzraudzītu situāciju un vēl vairāk mobilizētu slepenā dienesta darbiniekus. Potenciālās briesmas no komunistiskās kaimiņvalsts tagad pasludinātas par „ārkārtēju apdraudējumu”. Tādu pašu militāro uzraudzību uztur arī Savienotās Valstis.

Dienvidkorejā uzskata, ka Ziemeļkoreja, visticamāk, raķešu palaišanai bija pilnībā sagatavojusies jau tad, kad pasauli pirmoreiz pāršalca ziņa par divu MUSUDAN tipa raķešu pārvietošanu tuvāk Ziemeļkorejas austrumu piekrastei. Phenjanas draudi uzbrukt ASV, Japānas un Dienvidkorejas bāzēm okeānā joprojām ir spēkā. Uz citiem raķešu palaidējiem uzstādītas arī tuvās darbības rādiusa raķetes.

Šāda taktika ir iemesls satraukumam Seulā par, iespējams, vairākiem raķešu izmēģinājumiem. ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns brīdinājis, ka situācija Korejas pussalā varētu kļūt nekontrolējama.

Ārvalstu diplomāti Phenjanā ziņo, ka Ziemeļkoreja draudus varētu īstenot trešdien vai tuvākajās dienās, vai arī 15.aprīlī, kad svinēs Ziemeļkorejas dibinātāja Kima Irsena 101.dzimšanas dienu. Aktuāls ir jautājums par iedzīvotāju evakuāciju, sākušās spekulācijas ar degvielu.

Tikmēr daži eksperti apšauba Phenjanas iespējas draudus īstenot. „MUSUDAN” raķetes tika demonstrētas komunistiskās valsts armijas parādē 2010.gadā. Daži avoti ziņo, ka šīs raķetes varētu arī pārdot Irānai, lai izmēģinātu tur.

Par spīti Rietumvalstu ieteikumam mīkstināt „provokatīvo retoriku” un saglabāt atvērtu kopīgo rūpniecības zonu ar Dienvidkoreju, Phenjanas draudi par "termo-nukleāra kara" izcelšanās risku nav atcelti un ārzemniekiem no Seulas ieteikts doties prom.

Tikmēr Japāna piesardzības dēļ uzstādījusi Tokijā pretraķešu aizsardzības iekārtas. Armijai dota pavēle notriekt jebkuru Japānas teritorijā ielidojušu Ziemeļkorejas raķešu šāviņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti