Desmit cilvēkiem konstatēta ķermeņa atdzišana un apsaldējumi

Desmit cilvēkiem aizvadītajā diennaktī bija nepieciešama mediķu palīdzība ķermeņa atdzišanas un apsaldējumu dēļ.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā stāsta, ka lielākā daļa šādu negadījumu notiek alkohola reibumā. „Jaunākiem cilvēkiem, ejot mājās no dažādām viesībām un pasākumiem, kur lietots alkohols, un atsēžoties pieturā un ceļmalā un iesnaužoties,” stāsta dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Dažos gadījumos ķermeņa atdzišana bijusi kritiska, ķermeņa temperatūrai pazeminoties līdz pat 27 grādiem. „Tas brīdis, kamēr atrod šādu gulētāju ceļa malā, var būt diezgan ilgs, un sekas jau ir diezgan nopietnas, kas iespaido veselību, un  pat dzīvības apdraudējums,” skaidro mediķu pārstāve.

Atsevišķos gadījumos cilvēki guvuši apsaldējumus un nonākuši slimnīcā ar nopietniem bojājumiem. Tā kādam vīrietim konstatēts pēdu atsaldējums, kad jau sākusies audu atmiršana. Šajā gadījumā mediķiem nākas cīnīties, lai saglabātu cilvēkam ķermeņa apsaldēto daļu.

Mediķi uzsver, ka aukstajā laikā jābūt piemērotam apģērbam un nevajadzētu aizrauties ar alkohola lietošanu.

Savukārt kultūras galvaspilsētas pasākumi notiek no mediķu viedokļa mierīgi un labi, jo pagaidām sarīkojumu apmeklētājiem mediķu palīdzība nav bijusi nepieciešama. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti