Deputāte Stepaņenko rosina atļaut cirka izrādēs izmantot nebrīvē dzimušus dzīvniekus

Deputāte Jūlija Stepaņenko (“Saskaņa”) rosina atļaut cirka izrādēs izmantot dzīvniekus, kas ir dzimuši nebrīvē. Šādu priekšlikumu viņa izteikusi, parlamentā otrajā lasījumā skatot grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā.

Šis ir vienīgais kāda deputāta priekšlikums, kuru otrdien, 2.maijā, Saeima skatīs Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, kur atsāksies diskusijas par dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs.

“Pēc būtības tas ir kompromisa variants, ar kuru tiek piedāvāts aizliegt savvaļā notverto dzīvnieku izmantošanu kā atrakciju, un atļaut to dzīvnieku, kuri ir dzimuši un auguši nebrīvē, izmantošanu cirka izrādēs pie nosacījuma, ka visas labturības prasības tiek noteiktas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

Šis priekšlikums saskan ar to, ko deputātiem ir savulaik lūguši izdarīt gan Rīgas cirka atbalsta biedrība, gan Cirka mākslinieku asociācija, un arī ilggadējā cirka direktore Lolita Lipinska,” skaidro Stepaņenko.

Vēstīts, ka Saeima 30.martā pirmajā lasījumā atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas tostarp paredz aizliegumu dažādās atrakcijās, arī cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Šāda kārtība attiecināma arī uz ceļojošajiem cirkiem. Taču aizliegums neattiecas uz priekšnesumiem, kuros uzstājas mājas vai lauksaimniecības dzīvnieki, piemēram, zirgi un pūdeļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti