Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Dainis Liepiņš zaudē Saeimas deputāta mandātu

Deputātam Liepiņam par nepatiesām ziņām deklarācijā jānoliek mandāts

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments pirmdien, 1.augustā, atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība) atzīts par vainīgu apsūdzībā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā, informēja tiesā. Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, pēc notiesāšanas deputāts tiek uzskatīts par izslēgtu no Saeimas sastāva.

Liepiņam arī atstāts negrozīts piemērojamais naudas sods trīs minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 1080 eiro. Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams.

Pats Dainis Liepiņš, kurš par Augstākās tiesas lēmumu uzzināja no Latvijas Televīzijas, uzskata, ka tas kārtējo reizi pierādot problēmas ar tiesiskumu Latvijā: “Šī situācija šobrīd ir ļoti īpatnēja. Ja būs tāda iespēja, būs jālūdz Eiropas kolēģiem novērtēt. (...) Viņi tiek aprobežoti ar administratīviem sodiem.”

Zaudē deputāta mandātu

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli gadījumā, ja stāsies spēkā attaisnojošs tiesas spriedums, deputāts varēs atsākt dalību sēdēs.

Savukārt, ja Saeimas deputāts tiks notiesāts, viņam nākas pamest parlamentārieša darbu. 

 

Lēmums stājās spēkā jau 1.augusta. Tas nozīmē, ka 12.Saeimā Liepiņš rudenī vairs neatgriezīsies.

Turklāt Saeima atsevišķi nav jālemj par deputāta izslēgšanu no Saeimas sastāva, norādīja Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere.

Zināms nākamais ievēlētais deputāts 

Liepiņš Saeimā tika ievēlēts 2014.gada vēlēšanās no Latvijas Reģionu apvienības Zemgales saraksta.

Pēc Liepiņa mandāta nolikšanas par parlamentārieti varēs kļūt pašreizējais Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis.

Viņš LTV atzina, ka, visticamāk, uzņemsies Saeimas deputāta pienākumus.

Liepiņš gan sola politiku nepamest, jo esot tajā nācis ar mērķi apvienot reģionālos spēkus. 

Jāpiebilst, ka viņš varēs kandidēt arī nākamajās Saeimas vēlēšanās, jo viņa sodāmība tiks dzēsta pēc gada. 

Deputāta izslēgšana no Saeimas sastāva ir rets gadījums. Iepriekšējo reizi tas notika pirms astoņiem gadiem, kad “tēvzemietis” Juris Boldāns tika notiesāts par to, ka uzkūdīja un organizēja 9.Saeimas vēlēšanu dokumentu viltošanu.

Ziņots, ka deputāts Liepiņš tika apsūdzēts lietā par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts amatpersonas deklarācijā. Pērn septembrī Jelgavas tiesa pilnībā attaisnoja Liepiņu, vēlāk decembrī Zemgales apgabaltiesa – atzina par vainīgu, piespriežot 1080 eiro naudas sodu. Tomēr deputāts pārsūdzēja šo spriedumu Augstākajā tiesā.

Tiesvedības laikā - pēc deputāta izdošanas kriminālvajāšanai - viņš nevarēja piedalīties Saeimas un tās komisiju sēžu darbā. Liepiņš gan sākotnēji iebilda pret to, atsakoties pamest plenārsēžu zāli, kā dēļ nācies uz nedēļu atlikt Saeimas sēdi. Arī nedēļu vēlāk viņš mēģināja tajā iekļūt

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti