«Delna» noraida bažas par pārdotā īpašuma vērtības slēpšanu

Biedrība “Delna”, kas pērn pārdevusi tās īpašumā esošo dzīvokli Rīgas centrā, noliedz laikrakstā “Diena” publicētās bažas par pārlieku zemo cenu un darījuma vērtības slēpšanu. Biedrības valdītājs Gundars Jankovs intervijā Latvijas Radio raidījumam “Aktuālais temats” norādīja, ka dzīvokli mēģināja pārdot jau vairākus gadus.

"Sabiedrība par atklātību Delna" pērn par 100 000 eiro jeb nepilniem 680 eiro kvadrātmetrā ir pārdevusi 148 kvadrātmetru dzīvokli Rīgā, Čaka ielā 49. Laikraksts “Diena”, atsaucoties uz nekustamā īpašuma speciālistu teikto,  norāda, ka šādam īpašumam vajadzētu maksāt dārgāk. Tādējādi varētu būt notikusi darījuma patiesās vērtības slēpšana.

Pārdot dzīvokli “Delnas” biedri bija nolēmuši jau 2011.gadā, bet par sākotnējo cenu to nevarēja izdarīt. “Tā faktiski ir tā cena, par kādu var notirgot šos dzīvokļus. Tie dzīvokļi, ko min eksperti, ar tiem ir pilns ss.lv sludinājumu portāls. Tie tur stāv jau vairākus gadus. Arī mēs sākotnēji šo dzīvokli tirgojām par krietni lielāku cenu – teju 150 tūkstošiem. Bet sākot ar 2011.gadu, vispār nebija nekādas intereses par mūsu dzīvokli. Un tikai samazināt pārdodamo cenu, parādījās pircējos interese,” skaidro Jankovs.

“Delna” bija nolēmusi pārdot dzīvokli, jo nevalstiskajai organizācijai (NVO) nebija izdevīgi un bija ļoti apgrūtināti gan uzturēt dzīvokli, gan maksāt kredītu par to. Tas saistīts ar NVO finansēm Latvijā, kur līdzekļus nākas piesaistīt projektiem. “Ņemot vērā, ka mēs esam sabiedriskā labuma organizācija, mēs pat ziedojumus nevaram novirzīt kredīta segšanai. Tāpēc pie esošās situācijas gandrīz neiespējami atrast kādus finanšu līdzekļus, lai segtu kredītmaksājumus,” stāsta “Delnas” vadītājs.

Uz jautājumu, vai “Delnai” ir finanšu problēmas, viņš atzina: “Pārdodot dzīvokli, vairs ne.”

Jankovs arī atklāja, ka kādā brīdī bija viens potenciālais pircējs no Sanktpēterburgas, kurš interesējies par dzīvokļa iegādi par augstāku cenu. Taču, uzzinot “Delnas” darbības jomu, viņš esot pazudis.

Turklāt šī darījuma laikā “Delna” novērojusi, ka darījumi ar nekustamo īpašumu Latvijā notiek “pelēkajā zonā”: “Saskaroties gan ar mākleriem, gan potenciālajiem pircējiem, skaidrs, ka primāri viņiem ir mērķis iegādāties nekustamo īpašumu par iespējami zemāku cenu. Un tas tiek panākts ar dažādiem veidiem. Vai nu nepatiesi tiek norādīts, ka dzīvoklī atrodas dārgas mēbeles un santehnika, tādā veidā apejot nodokļa maksāšanu.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti