Dienas ziņas

Kā pasargāt dārzus no aukstuma

Dienas ziņas

Atklāts pirmais kaņepju muzejs Latvijā

Deglava tiltu atvērs sabiedriskajam transportam

Deglava tiltu rīt atvērs sabiedriskajam un operatīvajam transportam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Sestdien, 4.maijā, sabiedriskajam un operatīvajām transportam atvērs sliktā tehniskā stāvokļa dēļ slēgto Deglava tiltu Rīgā, LTV apstiprināja Būvniecības valsts kontroles biroja Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

ĪSUMĀ:

  • Deglava tiltu sabiedriskajam un operatīvajam transportam atvērs 4.maijā.
  • Būs jāievēro ierobežojumi ; 20 km/h, līdz 30 tonnām, intervāls - 30 m.
  • Būvniekiem būs jāstiprina tilta pamati.
  • Atļaut visa veida transporta kustību varēs, kad nostiprinās bojātās tilta konstrukcijas.
  • Mēra pienākuma izpildītāju Burovu neapmierina Satiksmes departamenta rīcība.

Satiksmi sabiedriskajam un operatīvajam transportam atvērs sestdien pulksten 5.00 no rīta.

Demme pastāstīja, ka tuvāko dienu laikā tiltu atvērs sabiedriskajam un operatīvajam transportam, taču ar vairākiem nosacījumiem – būs jāievēro ātruma ierobežojumi un masas ierobežojumi. Braukšanas ātrums būs ierobežots līdz 20 kilometriem stundā.

Tāpat sabiedriskajam transportam būs jāievēro intervāli tilta šķērsošanai - attāluma intervālam starp transportlīdzekļiem jābūt vismaz 30 metri. 

Savukārt būvniekiem būs jāstiprina tilta pamati.

Par tilta atvēršanu piektdien, 3.maijā, tikšanās laikā konceptuāli vienojās Rīgas domes vadības, Satiksmes departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes, Valsts policijas un Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvji, informē Rīgas dome.

RD pārstāve Una Ahuna-Ozola: Par Deglava tilta atvēršanu sabiedriskajam transportam
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Sanāksmes laikā tika pārrunāta iespēja atvērt satiksmei Deglava ielas pārvadu, pēc tam kad BVKB ir iepazinies ar pēdējo SIA “Inženierbūve” izstrādāto tehniskās apsekošanas atzinumu.

Deglava ielas pārvada apsekošanas atzinums, ko Rīgas dome ir iesniegusi pirms dažām dienam ir nesalīdzināmi apjomīgāks nekā tas, ko Satiksmes departaments ir piedāvājis līdz šīm, atzina Būvniecības kontroles birojā.

Sanāksmē nolemts, lai turpinātu būvdarbus, atbilstoši atzinumos konstatētajam tiks izstrādātas projekta risinājuma izmaiņas. Tostarp nolemts, ka nepieciešams veikt atsevišķu siju galu pagaidu atbalstīšanu uz turām jeb sastatnēm.

Valsts policijas priekšnieks ir saņēmis oficiālu atzinumu no Būvniecības  biroja par Augusta Deglava ielas pārvada izmantošanas nosacījumiem. Pamatojoties uz šo atzinumu, pieņemts lēmumu daļēji atjaunot transporta kustību pār A. Deglava ielas pārvadu, apstiprināja policija.  

Kustība pār tiltu joprojām atļauta gājējiem un velosipēdistiem. Valsts policija atgādina, ka gājējiem, šķērsojot tiltu, ir jāpārvietojas pa ietvi, kas ierīkota tilta brauktuves labajā pusē virzienā no centra.

Tāpat Valsts policijas ekipāžas joprojām atradīsies pie tilta un to uzraudzīs.

“Es ceru, ka šī nedēļa lika domes amatpersonām saprast, ka bez tās nedēļas varēja iztikt, ja vien visi dokumenti uzreiz būtu noformēti likumiskā kārtā,” atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai") informēja, ka pa tiltu varēs braukt tikai Rīgas sabiedriskais transports.

Arī Satiksmes departamenta rīcība, lai risinātu situāciju, viņu neapmierina.

“Es pieradu pie tā, ka projektam dažreiz ir slikta kvalitāte. Kad vajadzētu cīnīties ar projektētajiem, celtniekiem, bet to, ka vajadzētu cīnīties ar visiem – arī ar pasūtītajiem... Man tas it kaut kas jauns,” atzina Burovs.

Būvniecības valsts kontroles birojs informēja, ka atļaut visa veida transporta kustību varēs tikai tad, kad tiks nostiprinātas bojātās tilta konstrukcijas.

Lai tas notiktu, būvdarbu veicējam būs jāizstrādā darbu veikšanas projekts, kas jāsaskaņo normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā, un jāsaņem Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) atļauja nostiprināšanas darbu veikšanai.

KONTEKSTS:

Rīgas dome sākusi Deglava tilta remontu. Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS "Kauno tiltai" pēc SIA "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta. Balstu remontdarbos tika atklāti defekti, kuru novēršana nebija paredzēta pārvada pārbūves būvprojektā, tāpēc būvdarbi apturēti līdz jaunu risinājumu izstrādei.

Aprīļa vidū Būvniecības kontroles birojs konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, bet birojam nav pilnvaru to slēgt. To var izdarīt pašvaldība, taču Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs.

Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Rīgas domes pārstāvji nepiekrīt ministra lēmumam un sauc to par politisko šovu.

25. aprīlī plkst.5 Deglava tilts tika slēgts satiksmei, kas izraisa lielus sastrēgumus tiltam tuvējās ielās un apbraukšanas maršrutos. Sabiedriskā transporta maršruti, kas pārvietojās pa Deglava tiltu, lielākoties novirzīti uz Zemitāna tiltu, bet autovadītājiem par apbraukšanas maršrutiem jādomā pašiem, jo domei plāna nebija, savukārt policija uzsvēra, ka satiksmes organizācija nav tās uzdevums. Pa tiltu ļauts pārvietoties gājējiem un velosipēdistiem.

Vienlaikus slēgta Brasas tilta josla virzienā uz centru. Tādējādi sastrēgumi vērojami arī citos Rīgas rajonos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti