Deglava tilta slēgšana: sabiedriskajam transportam mainīti maršruti, bet auto šoferiem par apbraukšanu jādomā pašiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Deglava tiltu slēgs ceturtdien jau plkst.5, informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. Pār tiltu pārvietoties būs ļauts gājējiem un velosipēdistiem. Ne policijai, ne Rīgas domei nav piedāvājuma par maršrutiem, kā apbraukt tiltu.

Precizējums

Deglava tilts tomēr nebūs slēgts visiem, kā bija rakstīts iepriekš. Pār to pārvietoties būs ļauts gājējiem un velosipēdistiem

Ķuzis teica, ka tiltu slēgs līdz brīdim, kad Rīgas domes amatpersonas iesniegs Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) dokumentāciju, lai birojs varētu pārliecināties par tā drošumu. Ķuzis uzskata, ka to var izdarīt īsā laikā.

"Man kā Valsts policijas priekšniekam ir pienākums situācijās, kurās apdraudēta sabiedriskā kārtība un drošība vai cilvēku veselība un dzīvība, pieņemt lēmumu par sabiedrisku objektu slēgšanu, ja radušās bažas par drošību. Tādēļ līdz brīdim, kamēr būsim guvuši pārliecību par to, ka šis pārvads var tikt ekspluatēts, pie kādiem apstākļiem un kādā intensitātē, tikmēr tilts satiksmei būs slēgts. Mums nav tiesību riskēt!" sacīja Ķuzis.

BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme uzsvēra, ka pašlaik tilts nav drošs ekspluatācijai. Rīgas domei esot jāpabeidz tehniskās izpētes atzinuma izstrāde. "Jāatzīst, jau šobrīd ir iesniegti racionāli priekšlikumi, kas paredz atbilstoši nepieciešamajam darbu veikšanas projektam, nostiprināt bojātās konstrukcijas. Tam nevajadzētu aizņemt daudz laika," sacīja Demme.

Ne Rīgas dome, ne policija nav izstrādājusi maršrutus, kā autovadītājiem apbraukt tiltu, lai pilsētā nerastos milzīgi sastrēgumi.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis par Deglava tilta slēgšanu
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks ("Saskaņa"), jautāts par satiksmes organizāciju, atbildēja, ka, ja policija slēdz tiltu, tad tai jānodrošina arī iespēja to apbraukt. Savukārt Ķuzis norādīja, ka transporta organizācija nav policijas uzdevums. Baraņnika teikto viņš raksturoja kā populistisku. Ķuzis apliecināja, ka policija nodrošinās satiksmes regulētājus krustojumos un darīs to, kas ir tās uzdevums. Tādējādi šoferiem būs pašiem jāmeklē labākā maršruta iespējas.

"Rīgas satiksmes" pārstāvis Viktors Zaķis par sabiedriskā transporta maršrutu izmaiņām
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

"Rīgas satiksme" savā mājaslapā publicējusi informāciju par to, kā tiks mainīti sabiedriskā transporta maršruti. Pārsvarā viss sabiedriskais transports tiks novirzīts uz Zemitāna tiltu, izņemot 13. autobusu, kas dzelzceļu šķērsos pa Matīsa ielas pārbrauktuvi.

Izmaiņas skars 22. trolejbusa un 3., 6., 13., 47., 50., 51. un 52. autobusa maršrutus. Savukārt 11. trolejbusa maršruts tiks slēgts.

KONTEKSTS:

Rīgas dome sākusi Deglava tilta remontu. Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS "Kauno tiltai" pēc SIA "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta. Balstu remontdarbos tika atklāti defekti, kuru novēršana nebija paredzēta pārvada pārbūves būvprojektā, tāpēc būvdarbi apturēti līdz jaunu risinājumu izstrādei.

Aprīļa vidū Būvniecības kontroles birojs konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, bet birojam nav pilnvaru to slēgt. To var izdarīt pašvaldība, taču Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs. Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Policija centīsies transporta plūsmas novirzīt citur. Rīgas domes pārstāvji nepiekrīt ministra lēmumam un sauc to par politisko šovu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti