Slēgtā Deglava tilta dēļ Rīgā veidojas sastrēgumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Ceturtdien plkst.5 drošības apsvērumu dēļ satiksmei tika slēgts Deglava tilts, kas rīdziniekiem sarežģī dzelzceļa šķērsošanu. Tiltam tuvajās ielās un apbraukšanas maršrutos veidojas sastrēgumi, liecina "Baltic maps" karte.

ĪSUMĀ:

  • Ap slēgto Deglava tiltu veidojas sastrēgumi.
  • Sastrēgumi arī Brasas tilta slēgtās joslas dēļ.
  • Deglava tilts atvērts gājējiem un velosipēdistiem, kuri to aktīvi izmanto.
  • "Rīgas satiksme": Deglava tilta rajonā transports kavē līdz 20 minūtēm, bet uz Viestura prospekta - pat līdz stundai.
  • Sabiedriskais transports no Delgava tilta pārvirzīts uz Zemitāna tiltu. 11. trolejbusa maršruts slēgts.
  • NMPD lūdz vienkāršākās situācijas meklēt palīdzību tuvākajā ārstniecības iestādē.
  • Deglava tilts būs slēgts līdz BVKB varēs pārliecināties par tā drošumu.
  • SIA "Inženierbūve" pārbaudē noskaidroja, ka tilta balsti ir pildīti ar betonu.

Sastrēgums ir Vestienas ielas posmā no Deglava līdz pat Vietalvas ielai, kā arī uz Zemitāna tilta. Palēnināta satiksme ir arī uz Piedrujas, Vietalvas un Matīsa ielas.

Arī uz tiltu vedošā Brasas iela, kā arī Ieriķu iela un tai tuvumā esošās Vaidavas un Kastrānes ielas ir piepildītas automašīnām. Vietām sastrēgumā jāgaida līdz 12 minūtēm. Kā novēroja aģentūra LETA, liels sastrēgums izveidojies arī uz Dzelzavas ielas.

Tikmēr virzienā no centra satiksme pār Zemitāna tiltu virzās raitāk. Pirms nogriešanās uz tilta no Pērnavas ielas un Krišjāņa Barona ielas gan jārēķinās ar aptuveni trīs minūšu ilgu gaidīšanu.

Sastrēgums veidojas arī uz Brīvības gatves pie Gaisa tilta virzienā uz centru. Nogriešanos šajā virzienā apgrūtina arī sastrēgums uz Gustava Zemgala gatves, braucot no VEF Kultūras pils.

Sastrēgumi izveidojušies arī citās ielās šajā pilsētas pusē.

Savukārt Latvijas Radio neilgi pirms plkst.9 novēroja, ka satiksme uz VEF tilta virzienā uz centru ir gana raita. Tāpat garas automašīnu rindas nav vērojamas uz Zemitāna tilta.

Deglava tilts ir atvērts tikai gājējiem un riteņbraucējiem. Daudzi izmanto iespēju šķērsot tiltu, uz kura nav automašīnu satiksmes.

"Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane pastāstīja, ka ap plkst.11 no rīta autobusi galvaspilsētā kavējas līdz 20 minūtēm, bet trolejbusi līdz 15 minūtēm. Savukārt tramvajiem būtisku kavējumu nav.

"Rīgas satiksme" savā mājaslapā publicējusi informāciju par to, kā mainīti sabiedriskā transporta maršruti. Pārsvarā viss sabiedriskais transports novirzīts uz Zemitāna tiltu, izņemot 13. autobusu, kas dzelzceļu šķērso pa Matīsa ielas pārbrauktuvi.

Izmaiņas skar 22. trolejbusa un 3., 6., 13., 47., 50., 51. un 52. autobusa maršrutus. Savukārt 11. trolejbusa maršruts ir slēgts.

Slēgtās Brasas tilta joslas dēļ sastrēgums vērojams arī citos Rīgas rajonos. LSM.lv novēroja, ka jau plkst.8 sastrēgums veidojās uz Viestura prospekta.

Arī "Rīgas satiksmē" informēja, ka Viestura prospektā sastrēgumu dēļ ir palēnināta kustība, līdz ar to 2., 11., 24., autobuss kavējas no 35 minūtēm līdz pat stundai.

Viestura prospekts
Viestura prospekts

Ņemot vērā prognozējamos sastrēgumus, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina iedzīvotājus vienkāršākās situācijās pēc palīdzības vērsties pie sava ģimenes ārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē. Kā arī dienests aicina autovadītājus, neskatoties uz sastrēgumiem, būt atsaucīgiem un dot ceļu mediķu brigādēm.

Valsts policijas Rīgas reģiona kārtības policijas priekšnieks Aleksandrs Bukēvičs uzsvēra, ka nopietnas transporta maģistrāles slēgšana nevar neietekmēt satiksmi kopumā.

Policija mēģinās visiem spēkiem mazināt sekas, bet aicina cilvēkus ar sapratni uztvert situāciju.

Deglava tilts būs slēgts līdz brīdim, kad Rīgas domes amatpersonas iesniegs Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) dokumentāciju, lai birojs varētu pārliecināties par tilta drošumu. Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis uzskata, ka to var izdarīt īsā laikā.

Tikmēr SIA "Inženierbūve" veic urbumu jeb pārbaudi ar graujošo metodi tilta vissliktākajā balstā, kā to pieprasīja BVKB. Speciālisti pārliecinājās, ka balsts pildīts ar monolītu betonu, nevis ir ar tukšu vidu.

KONTEKSTS:

Rīgas dome sākusi Deglava tilta remontu. Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS "Kauno tiltai" pēc SIA "Inženierbūve" izstrādātā būvprojekta. Balstu remontdarbos tika atklāti defekti, kuru novēršana nebija paredzēta pārvada pārbūves būvprojektā, tāpēc būvdarbi apturēti līdz jaunu risinājumu izstrādei.

Aprīļa vidū Būvniecības kontroles birojs konstatēja Deglava tilta nesošo konstrukciju bojājumus, bet birojam nav pilnvaru to slēgt. To var izdarīt pašvaldība, taču Rīgas dome paziņoja, ka tilts ir drošs un to neslēgs. Tad iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") uzdeva policijai apturēt satiksmi uz pārvada. Policija centīsies transporta plūsmas novirzīt citur. Rīgas domes pārstāvji nepiekrīt ministra lēmumam un sauc to par politisko šovu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti