De Facto

Nav vienprātības par Augstākās tiesas priekšsēdētāju

De Facto

Pašvaldībām jārēķinās ar jaunu naudas pārdalīšanas shēmu

Ždanokas NVO saņem 90 000 no Krievijas Ārlietu ministrijas

«De Facto»: Ždanokas NVO no Krievijas budžeta saņem 90 000 eiro

Ar Tatjanu Ždanoku saistītā Latvijas Cilvēktiesību komiteja pērn saņēma 94 423 eiro no Krievijas tautiešu atbalsta un tiesību aizstāvības fonda, vēsta LTV raidījums “De Facto”. 

Komitejas valdes locekļi, savukārt, ir pārskaitījuši vairāk nekā 10 000 Ždanokas partijai - Latvijas Krievu savienībai.

Krievijas Tautiešu atbalstu un tiesību aizstāvības fonds ir Krievijas Ārlietu ministrijas dibināts, tā uzraudzības padomi vada ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. 

Satversmes aizsardzības birojs “De Facto” apstiprināja, ka saņemt finansējumu var tikai tās Latvijas organizācijas un projekti, kuru līdzšinējā darbība ir bijusi saskaņota ar Krievijas ārpolitikas vajadzībām. Savu darbību fonds uzsāka pirms trim gadiem un kopš tā laika regulāri piešķir ievērojamas summas Latvijas Cilvēktiesību komitejai. Pārrēķinot uz eiro, 2012. gadā tas bija 31 tūkstotis, 2013.gadā – vairāk nekā 98 tūkstoši.

Cilvēktiesību komitejā “De Facto” stāstīja, ka, pateicoties fonda naudai, algo juristus -  pārsvarā viņi palīdz Krievijas pensiju saņēmējiem un denacionalizēto māju iemītniekiem.

Daļu no līdzekļiem tērē apmaksāto materiālu publicēšanai medijos. pēc komitejas pārstāvju teiktā, tas ir laikraksts “Vesti”, radio PIK FM un Daugavpils laikraksts “Million”. Komiteja rīko konferences un izdod grāmatas par nepilsoņu un krievvalodīgo stāvokli Latvijā.

Cilvēktiesību komitejas dibinātāja ir Tatjana Ždanoka, bet organizācijas valdes locekļi ir arī  Tatjanas Ždanokas vadītās partijas Latvijas Krievu savienības valdē. Pērn aktīvisti savai partijai ziedoja vairāk nekā 10 tūkstošus eiro. Saeimas vēlēšanās neveicās, bet uz Eiropas Parlamentu Tatjana Ždanoka tika. Tur viņa atbalsta Krievijas ārpolitikas intereses - attaisnoja Krimas aneksiju, balsoja pret finansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai, bieži uzstājas Krievijas valsts medijos.

Drošības policija elektroniskajā sarakstē ar “De Facto” norādīja – nevar izslēgt, ka Krievijas budžeta nauda tiek izlietota ne tikai grāmatām un konferencēm. Paši aktīvisti, lūgti precizēt, cik tieši izmaksāja grāmatas, konferences un juridiskie pakalpojumi, atteicās šo skaitli nosaukt.

Pati Tatjana Ždanoka, jautāta, vai viņas partiju pastarpināti nefinansē Krievijas fonds,   atbild: “Tas ir pilnīgas muļķības, fonds finansē konkrētos izdevumus, tur neviens nesaņem algu. Tiek finansēti pētījumi, konkrētie izdevumi.”

Ždanoka intervijā “De Facto” apgalvoja, ka  Krievijas fondu finansējumu cilvēktiesību komiteja izmanto arī tāpēc, ka tā nevar saņemt finansējumu no Latvijas valsts. Turklāt arī citām valstīm esot fondi, kas atbalsta savus tautiešus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti