Daugavpils slimnīca saņems 10 miljonus eiro sabiedrības veselības krīžu novēršanai

Daugavpils slimnīca saņems 10 miljonus eiro sabiedrības veselības krīžu novēršanai. Nepilni 3 miljoni eiro būs valsts finansējums, ko slimnīca saņems šajā un nākamajā gadā Covid-19 krīzes pārvarēšanai, ekonomikas atlabšanai, tostarp infrastruktūras attīstībai. Vēl vairāk nekā 7 miljoni būs Eiropas fondu līdzekļi, kas arī ļaus būtiski uzlabot slimnīcas infrastruktūru un veikt tehniskā nodrošinājuma modernizāciju.

Slimnīca saņēmusi arī iepriekš solītās kompensācijas gan par aizsarglīdzekļu iegādi, gan par mediķu papilddarbu Covid-19 krīzes laikā.

Daugavpils slimnīca saņems 10 miljonus eiro sabiedrības veselības krīžu novēršanaiSilvija Smagare

Uz Daugavpils reģionālo slimnīcu kā lielāko slimnīcu Latgales reģionā Covid-9 krīzes laikā gulstas arī lielākā slodze darbā ar pacientiem. Pa šo laiku slimnīcā, kā stāsta tās vadītājs Grigorijs Semjonovs, nonākuši 7 Covid-19 slimnieki. Un ik dienu slimnīcai jābūt gatavai tos ne tikai ārstēt, bet arī nodrošināt to izolāciju un pārējo pacientu un arī pašu mediķu drošību.

“Mums bija daudz pacientu slimnīcā ar aizdomām par Covid-19 saslimšanu. 40 - 50 pacienti ikdienā iziet izolāciju un testēšanu,” sacīja Semjonovs.

Slimnīca no Veselības ministrijas jau saņēmusi iepriekš solītās un gaidītās kompensācijas, kas skar tieši Covid-19 krīzes laiku, apliecināja Grigorijs Semjonovs.

“Mums piešķīra papildfinansējumu aizsarglīdzekļu iegādes izmaksu segšanai ap 40 000 eiro, un tagad beidzot saņēmām papildu līdzekļus 143 000 eiro apmērā piemaksu izmaksām kolēģiem par ieguldīto darbu Covid-19 situācijas novēršanai un cīņu ar koronovīrusu. Kas attiecas uz infrastruktūras uzlabojumiem un tiem ieguldījumiem, ko veicām, pagaidām nekas nav zināms,” sacīja Semjonovs.

 Daugavpils domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska, kura kūrē veselības nozari pilsētā, stāstīja, ka ir notikušas pārrunas ar Veselības ministriju un rāda nupat saņemto vēstuli ar apliecinājumu par papildfinansējuma piešķiršanu Daugavpils reģionālajai slimnīcai.

“Mums ir jādomā, kā nostiprināt mūsu veselības aprūpes iestādes un galvenā rūpe tieši par reģionālo slimnīcu. Tie ir papildus 2,9 miljoni eiro, kas tiks novirzīti Covid-19 seku novēršanai un infrastruktūras uzlabošanai. Daļa naudas slimnīcā nonāks jau šogad, daļa nākamgad,” stāstīja Jankovska.

Primāri šie līdzekļi nonāks tieši slimnīcas infrastruktūras un tehniskā nodrošinājuma uzlabojumam, apliecina Grigorijs Semjonovs.

“Mūsu potenciāla uzlabošana attiecībā uz bīstamās infekcijas izplatību un novēršanu - izveidojot papildu izolatorus, boksus, uzlabojot uzņemšanas nodaļas infrastruktūru, ventilāciju. 2,9 miljoni ir summa, kas līdzvērtīga, ko saņem arī citas Latvijas slimnīcas,” sacīja Semjonovs.

Un šis finansējums, kas tik ļoti nepieciešams slimnīcām, būs vērsts tieši uz to modernizāciju un piemērošanu darbam dažādām sabiedrības veselības krīzēm, stāstīja Veselības ministrijas ES struktūrfondu direktore Agnese Tomsone.

“Daugavpils reģionālā slimnīca bija to slimnīcu vidū, kas saņems šo finansējumu - 2,9 miljoni eiro 2020.-2021. gadam. Šīs investīcijas ir būtiskas, jo nodrošinās pacientu un darbinieku drošību, lai jebkādu krīžu gadījumā slimnīca varētu nepatraukti strādāt un sniegt veselības aprūpes pakalpojumus,” sacīja Tomsone.

Praktiski Daugavpils reģionālā slimnīca kopumā turpmāko gadu laikā, kā apliecina Veselības ministrijā, var rēķināties ar pāri par 10 miljoniem lielām investīcijām, jo papildus valsts atbalstam vēl 7,3 miljoni nonāks no ES fondiem.

“EK arī domā par savu dalībvalstu atveseļošanu Covid-19 un periodā pēc Covid-19, un jābūt gataviem citām sabiedrības krīzēm. Latvijai plānojas būt pieejams Eiropas atveseļošanās un noturības mehānisma fonds, ceram, ka šis finansējums būs pieejams jau ar 2021. gadu. No šī finansējumu plānojam 7,3 miljonus piešķirt Daugavpils reģionālajā slimnīcai,” sacīja Tomsone.

Šo finansējumu Daugavpils reģionālā slimnīca gaida jau sen un gatava apgūt, tas, kā uzsver slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs, ir sens valdības solījums.

“Vēl iepriekšējā valdība solīja, ka Daugavpils reģionālajai slimnīcai tiks piešķirts papildus ERAF finansējums slimnīcas infrastruktūrai un tehniskā nodrošinājuma modernizācijai,” pauda Semjonovs.

Šie 7,3 miljoni eiro būs vērsti tieši uz slimnīcas modernizāciju un drošu darbību jebkurā krīzes situācijā, ministrijas vīziju skaidroja Agnese Tomsone.

“Būs domāts par observācijas nodaļas izveidi, telpu atjaunošanu, arī centrālās poliklīnikas gaisa sistēma. Būtiski, ka plānots nopirkt arī papildu dīzeļģeneratoru, lai ne tikai sabiedrības veselības varētu nodrošināt darbu, bet arī citās, piemēram, kādu avāriju gadījumā,” norādīja Tomsone.

Tam, kā attīstīt un uzlabot Daugavpils reģionālās slimnīcas darbu, tieši šonedēļ būs veltīta arī kopīga slimnīcas un domes vadības tikšanās Veselības ministrijā, stāstīja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska.

“13. augustā notiks šī tikšanās, kurā pārrunāsim situāciju Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Izņemot naudu, lielākā problēma slimnīcā ir kadru, speciālistu trūkums. Šie jautājumi ir sarežģīti, un tie jārisina steidzīgi,” uzsvēra Jankovska.

Daugavpils dome šobrīd ir izsludinājusi atlasi uz trim Daugavpils reģionālās slimnīcas padomes locekļu amata vietām, cerot, ka tas varētu uzlabot slimnīcas darbu. Konkurss noslēgsies šomēnes - 28. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt