Daugavpils novads pārslēdz līgumu par profesionālo izglītību ar Būvniecības tehnikumu

Bijušais Višķu lauksaimniecības tehnikums maina savu statusu. Piecus gadus tas darbojās Malnavas koledžas paspārnē, bet no 1. jūlija tas turpinās darbu kā Daugavpils Būvniecības tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vieta “Višķi”.

Daugavpils novads pārslēdz līgumu par profesionālo izglītību ar Būvniecības tehnikumuSilvija Smagare

Šādu lēmumu pieņēma Daugavpils novada dome, kura šomēnes lauza sadarbības līgumu ar Malnavas koledžu un slēdza sadarbības līgumu ar Daugavpils Būvniecības tehnikumu. Tas ir jauns pavērsiens tehnikuma attīstībā, kura liktenis jau labu laiku nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ bija apdraudēts. Lielas cerības uz notikušajām pārmaiņām liek gan Višķu pasniedzēji, gan Daugavpils Būvniecības tehnikuma vadība un novada dome.

Lauksaimniecības nozares profesijai jābūt pieejamai laukos dzīvojošajiem jauniešiem, tieši šie vārdi no Višķu tehnikuma mācībspēkiem skanēja jau vairākus gadus, pēc tam kad tehnikums nonāca Malnavas koledžas pārraudzībā un pēc neskaidrības tā tālākā pastāvēšanā.

Iepriekš nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ Izglītības un zinātnes ministrijā vairākkārt izskanēja versija šo izglītības iestādi slēgt vai reformēt. Daugavpils novada pašvaldība meklēja iespējas saglabāt izglītības iestādi, jo tuvākajā apkaimē tā ir vienīgā skola, kur ir iespēja apgūt laukos tik nepieciešamās lauksaimniecības profesijas, saka Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins.

“Daugavpils novada domes 4. jūnija ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums lauzt sadarbības līgumu ar Malnavas koledžu un slēgt sadarbības līgumu ar Daugavpils Būvniecības tehnikumu, kurš turpmāk īstenos profesionālo izglītību Daugavpils novadā,” norāda Kucins.

Turpmāk Višķos profesionālo izglītību īstenos Daugavpils Būvniecības tehnikums, lauksaimniecības joma tam ir jauns izaicinājums un arī labs potenciāls, saka Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska.

“No 1. septembra Izglītības programmu īstenošanas vietā (IPĪV) “Višķi” tiks īstenotas pusotra gada izglītības programmas “Augkopība” (kvalifikācija – augkopības tehniķis) un “Lauksaimniecības tehnika” (kvalifikācija - lauksaimniecības tehnikas tehniķis), kurās uzņem jauniešus pēc vidusskolas, taču ar laiku programmu klāsts tiks paplašināts, plānots uzņemt arī pamatskolas absolventus, attīstīt pieaugušo izglītības programmas. Šogad tiks uzņemtas divas jaunas grupas, bet viena grupa, kas tagad pabeigs 3. kursu, pāries ceturtajā un pabeigs mācību iestādi jau kā IPĪV “Višķi”,” skaidro Ostrovska.

Ostrovska uzsver, ka lauksaimniecībai nākotnē ir ļoti liela nozīme, tāpēc ir svarīgi sagatavot speciālistus, pēc kuriem Latvijā ir liels pieprasījums, piemēram, mehāniķus un lauksaimniecības mehanizācijas tehniķus, kā arī attīstīt lauksaimniecības tehnikas remontu.

“Domāju, ka pievērsīsimies arī ekoloģijai, ir piedāvājums valsts līmenī gatavot speciālistus ekoloģijas jomā. Vēlamies piedāvāt daudz interesantu programmu,” norāda Ostrovska.

Daugavpils Būvniecības tehnikumam pašlaik ir jau divas izglītības programmas īstenošanas vietas - “Dagda” un “Ludza”. Tehnikums šobrīd īsteno 21 akreditētas profesionālās izglītības programmu, bet mācās tajā ap 1200 audzēkņiem.

Cerības uz programmām, kas piedāvās studijas 9. klašu beidzējiem, un uz dažādām atbalsta programmām ļautu sakārtot arī tehnikuma infrastruktūru. Beidzamo četru gadu laikā pašvaldība ēku uzturēšanā un dažādos remontdarbos ir ieguldījusi pāri par 900 tūkstošiem eiro. Pašlaik budžetā paredzēti līdzekļi jumta renovācijai, ir plānots piesaistīt līdzekļus arī ēku energoefektivitātes uzlabošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti