Daugavpils domes izpilddirektors: Reizēm cilvēkus vajag evakuēt piespiedu kārtā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

„Viņam jau ir aizgājis līdz tādam līmenim, ka viņš tur lēkā pa gultām. Viņu piespiedu kārtā vajag evakuēt,” cilvēku stūrgalvību un nevēlēšanos atstāt savas mājas plūdu laikā, kad istabā jau ienācis ūdens, raksturo Daugavpils domes izpilddirektors Andrejs Kursītis.

Valdība un Krīzes vadības padome pirmdien uz nedēļu Daugavpils novadā izsludināja ārkārtas stāvokli. Tas ļauj glābējiem šādus iecirtīgus iedzīvotājus evakuēt pat tad, ja viņi atsakās. Evakuācija piespiedu kārtā, ja situāciju pasliktināsies, dos iespēju glābējiem izglābt visus iedzīvotājus.

Lai koordinētu darbību pirmdien operatīvie dienesti Daugavpilī izveidojuši operatīvo štābu, kas pirmdien sasaucis pirmo sēdi. Tāpat no Rīgas ir atvestas palīdzības kravas. „Ir atvests konteiners ar glābšanas laivām, trīs metru garas laivas ar motoriem, guļammaisi, telts, gumijas zābaki (..),” stāsta Daugavpils domes civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls.

Pirmdien ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils sasniedza teju astoņus metrus, kas ir kritisks līmenis Daugavas kreisā krasta pilsētas iedzīvotājiem Grīvā. Tāpēc tur ir nodrošināta diennakts dežūra un vesti smilšu maisi, lai stiprinātu dambi.

Lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību plūdu ūdeņos ieskautajiem cilvēkiem un arī veiktu operatīvos glābšanas darbus, uz Daugavpili norīkots speciāls helikopters. Savu palīdzību piedāvājušas arī privātpersonas. Piemēram, kāds iedzīvotājs ir piedāvājis izmantot privātu bruņu transportieri.

Daugavpilī arī jau aplēsti plūdu radītie zaudējumi. Daugavpils domei dambja nostiprināšanai Grīvā izmantoti ap 10 000 latu, vēl 3000 latu smilšu maisu sagatavei. Smagi laiki arī zemnieku saimniecībai, jo sevišķi, tām, kas nodarbojas ar lopkopību. Ir apgrūtināta gan lopu barošana, gan piena savākšana un nodošana. Ir izskaloti un bojāti vairāki ceļi.

Ziņots, ka aizpagājušajā nedēļas nogalē Latvijā sākas palu izraisīti plūdi. Sākotnēji tie bija Ogrē, bet pēcāk skāra Daugavpils novadu, Ilūkstes novadu, Līvānus, Pļaviņas, Gulbeni, Rēzekni un citas vietas. Tāpat daudzas vietas bija un vēl joprojām ir apdraudētas, lai gan plūdi tām postījumus nav nodarījušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti