Pusdiena

Rimšēvičs no TKB akcionāriem saņēmis ap 250 tūkstošiem eiro, Martinsons - komisijas maksu

Pusdiena

ES samitā panākta vienošanās migrācijas jautājumā

Daugavpils domes deputātus mēģinās “ielikt rāmjos”

Daugavpils domes deputātus mēģinās «ielikt rāmjos»

Daugavpils pilsētas domē būs Ētikas komisija, kas izvērtēs savu kolēģu uzvedības normas un izteicienus domes sēžu laikā. Šāda komisija ir nepieciešama, lai ierobežotu neētisku vārdu lietošanu domes sēžu laikā, uzver komisijas izveides iniciatori.

ĪSUMĀ:

  • Daugavpils pilsētas domē izveidota Ētikas komisija.
  • Komisija vēl tikai izstrādā ētikas kodeksu.
  • Komisija izveidota, kad domes sēdēs sāka skanēt “nelabi vārdi”.
  • Ietekmēt deputātus komisija nevarēs, vien “nobārt un ielikt rāmjos”.
  • Daži deputāti apšauba komisijas lietderīgumu un sauc to par “linča tiesu”.

Tomēr ir deputāti, kuri neredz jēgu šādas komisijas darbības efektivitātei un dēvē jauno komisiju par “linča tiesu”. 

Ētikas komisija Daugavpils domē būs - par to, apstiprinot tās locekļus, kārtējā sēdē nolēma pilsētas domes deputāti. Šāda komisija tikai padarīs domes deputātus korektākus savos izteicienos, uzskata viena no šīs komisijas loceklēm Helēna Soldatjonoka.

“Ētikas komisija vienmēr ir nepieciešama jebkurā struktūrvienībā, jebkurā kolektīvā. Ir tā saucamais ierēdņa ētikas kodekss, ir parastā iestādes darbinieka ētikas kodekss, cilvēkiem ir jāapzinās, kur viņi strādā,” saka Soldatjonoka.

Tiesa, paša ētikas kodeksa vēl nav, to tikai plānots izstrādāt, bet pamatu šādas komisijas izveidei deva nereti nepiedienīgi un neētiski izteicieni domes sēžu laikā.

Pati dzīve piespiedusi veidot šādu komisiju, skaidro tās iniciators deputāts no Latgales partijas Aivars Broks, ieskicējot komisijas darbu:

“Sākums bija laikā, kad pie varas atnāca “Saskaņas” partija, domes sēžu laikā sākās apvainojumi un nelabi vārdi. Tad toreiz es uzrakstīju iesniegumu ētikas komisijai, bet izrādījās, ka domē šādas komisijas nemaz nav.”

Aivars Broks
 

“Tad parādījās jautājums par to, ka to vajag veidot. Komisija rīkosies atbilstoši ētikas kodeksam, tā izvērtēs deputātu izteicienus un tad lems ko darīt ar to deputātu, tikai es tiešām vēl šobrīd nezinu, ko ar to deputātu darīt,” norāda Broks.

Ētikas komisija var būt, tikai diezin tai būs kāds juridisks vai cits spēks ietekmēt deputātu uzvedību, spriež Daugavpils pilsētas domes personāla speciāliste Anna Kokina:

“Ja Saeimā ir Ētikas komisija, kāpēc tāda nevar būt pilsētas domē? Šī komisija varēs izteikt savu viedokli, taču deputāts var ņemt vai neņemt to vērā, jo pēc statusa visi deputāti ir vienādi, un deputāts var pat neierasties uz šo komisiju. Tā vienkārši būs iespēja izteikt viedokli par savu kolēģi deputātu.”

Broka partijas biedrs Jānis Lāčplēsis šaubās par to, kādu pienesumu šī komisija domē varētu sniegt.

Pats Ētikas komisijas izveides jautājums domes sēdē raisīja plašas debates, par neefektīvu to nosauca opozīcijas “Saskaņas” partijas pārstāvis Andrejs Elksniņš.

“Tā ir kārtējā politiskā izrādīšanās. Jo domes lēmumi, ko pieņem pašreiz valdošā koalīcija, neliecina par darbību pilsētas interesēs. Tas, ka viņi vēl šobrīd savā starpā izveido linča tiesu, ir absolūti viņu darīšana, kurā mēs nepiedalīsimies,” saka Elksniņš.

Ētikas komisija tomēr palīdzēs kaut nedaudz ielikt deputātus rāmjos - cer nupat par trešo Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlētais deputāts Jānis Dukšinskis.

“Tas varbūt disciplinēs dažus deputātus īpaši pirms Saeimas vēlēšanām runāt inteliģentāk, nevis apvainot vienam otru bez pamatojumu. Vairāk gan tas būs tāds moments pabārt un ielikt deputātus rāmjos,” atzīst Dukšinskis.

Šobrīd Ētikas komisija strādās pie ētikas kodeksa izveides un jau gaidīs deputātu iesniegumus par kāda sava kolēģa neētisko rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt