Daugavpils domē vairāku mēra vietnieku ievēlēšana varētu nozīmēt jaunu neformālu koalīciju

Daugavpils pilsētas domes vadībā notikušās izmaiņas, ieceļot jaunus mēra vietniekus, varētu liecināt par to, ka pēc divu gadu domstarpībām Daugavpils mēra Andreja Elksniņa vadītā “Saskaņa” un līdz šim opozīcijā esošā Latgales partija ir panākušas izlīgumu.

Daugavpils domē jaunu mēra vietnieku ievēlēšana varētu nozīmēt izlīgumu starp vadību un opozīciju
00:00 / 02:48
Lejuplādēt

Iepriekšējo divu vietā tagad Daugavpils mēram būs trīs vietnieki. Par vicemēriem kļuva Jānis Lāčplēsis un Jānis Dukšinskis no Latgales partijas, kas līdz šim atradās opozīcijā. Tāpat atkārtoti par vietnieku ievēlēts Igors Prelatovs no “Mūsu partijas”. Par katru no viņiem nobalsoja 11 no 14 klātesošajiem deputātiem.

Komentējot Daugavpils domes vadībā notikušās izmaiņas, pašvaldības priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš norādīja, ka ir jāizbeidz politiskās spekulācijas un mēģinājumi pēc kārtējiem apvērsumiem. Uz jautājumu, vai ar iepriekš opozīcijā esošo Latgales partiju, ar kuru bijušas nopietnas domstarpības, ir panākts izlīgums, domes mērs izsakās izvairīgi: “Jautājums ir par deputātu balsojumu. Es kā domes priekšsēdētājs esmu izvirzījis priekšnoteikumu sabalansēt domes darbu, ievēlēt attiecīgi domes priekšsēdētāja vietniekus, un domes deputāti šādu lēmumu arī ir pieņēmuši.

Nekāda koalīcijas līguma par sadarbību nav, bet darbs būs un tas būs pragmatisks.”

Atbildības jomas starp jaunievēlētajiem domes priekšsēdētāja vietniekiem Elksniņš plāno sadalīt, izvērtējot katra personīgo darba un profesionālo pieredzi.

Par domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku ievēlētais Jānis Lāčplēsis norādīja, ka šobrīd neesot labākais laiks attiecību skaidrošanai. “Mēs vienmēr savu pozīciju esam pauduši, un šobrīd ir diezgan sarežģīta situācija pašvaldībā ar daudzu projektu realizāciju. Mēs esam gatavi uzņemties atbildību un strādāt. Šeit ir izveidojusies deputātu darba grupa, kuri strādās, uzņemoties arī atbildību par sava darba rezultātiem. Mēs jau esam publiski pauduši šo viedokli, ka šobrīd nav labākais variants izvēlēties kaut kādus strīdus, attiecību kārtošanu, politisko cīņu. Patlaban pašvaldība ir diezgan svarīgā savā attīstības momentā, kad tiek gatavoti dokumenti nākamajam plānošanas periodam, kad ir nepieciešams rezultatīvs un efektīvs darbs. Nebūs viegli, bet mēģināsim stādāt,” sacīja Lāčplēsis.

Opozīcijā palikušais domes deputāts Rihards Eigims, kurš pats vēl nesen ieņēma Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, jaunu domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēšanu uzskata par jaunas koalīcijas izveidi.

“Domāju, ka tādējādi Latgales partija un “Saskaņa” nosacīti ir izveidojušas koalīciju, kaut arī tās šo faktu noraida.

Jebkurā gadījumā gribu apsveikt Latgales partiju ar uzvaru, it sevišķi, ņemot vērā to, ko pēc vēlēšanām divu gadu garumā par Latgales partiju ir runājis Andrejs Elksniņš,” sacīja Eigims.

Eigims pauda, ka iesaistīties jaunizveidotās koalīcijas darbā “Mūsu partijas” deputātiem neviens neesot piedāvājis. To, cik ilgi abu partiju deputāti spēs sastrādāties, viņš neprognozēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt