Daugavpilieti jau otrreiz apsūdz par mēģinājumu piedalīties bruņotā konfliktā Ukrainā

8. novembrī Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore nosūtījusi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai krimināllietu pret daugavpilieti Artjomu Skripņiku, kuru apsūdz par mēģinājumu prettiesiski piedalīties ārpus Latvijas notiekošā bruņotā konfliktā, kas vērsts pret valsts teritoriālo neaizskaramību, un par mēģinājumu iesaistīties noziedzīgā organizācijā. Vīrietis jau agrāk tiesāts, bet attaisnots par līdzīgām darbībām.

Prokuratūrā, neminot vīrieša vārdu, informēja, ka apsūdzētais nolūkā nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā aktīvi piedalīties militārajās operācijās Ukrainas austrumos, izmantojot interneta vietni, meklēja kontaktus un sarakstījās ar vairākām personām, kas saistītas ar piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos. Apsūdzētais šādi rīkojās, nebūdams Latvijas Nacionālo bruņoto (NBS) spēku vienības karavīrs un pārkāpjot likumu par NBS dalību starptautiskās operācijās, kas nosaka tiesisko kārtību personas dalībai ārpus Latvijas teritorijas notiekošā bruņotā konfliktā.

Lai īstenotu savu nodomu, vērstu uz pievienošanos noziedzīgai organizācijai, kuras sastāvā aktīvi piedalītos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos, 2017. gada septembrī apsūdzētais ar mērķi doties uz Ukrainas austrumiem un tur pievienoties nevalstiskai bruņotai grupai, kas izveidota nolūkā izdarīt sevišķi smagus noziegumus pret valsti, šķērsoja Latvijas un Krievijas robežu.

Savu noziedzīgo nodomu apsūdzētais nerealizēja līdz galam no viņa gribas neatkarīgu iemeslu dēļ, jo pēc robežas šķērsošanas 2017. gada septembrī viņu aizturēja Krievijas robežsargi.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikumā.

Turklāt neilgi pirms viņam inkriminēto noziedzīgo darbību izdarīšanas, 2017. gada 4. augustā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apsūdzēto attaisnoja par piedalīšanos bruņotā konfliktā Ukrainas austrumos laikā no 2014. gada jūlija līdz 2015. gada aprīlim. Attaisnojošais spriedums ir pārsūdzēts, un lietas izskatīšana apelācijas instances tiesā nav pabeigta.

Kā liecina ziņu aģentūras LETA arhīvs, 2017. gada 4. augustā minētā tiesa attaisnoja par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Austrumukrainā apsūdzēto daugavpilieti Artjomu Skripņiku. Tā Latvijā bija pirmā krimināllieta par piedalīšanos konfliktā Ukrainā.

Nu apsūdzētais atzīst gan viņam celto apsūdzību, gan iepriekšējo piedalīšanos bruņotajā konfliktā Ukrainā 2014.–2015. gados.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti