Dienas ziņas

NBS rīcībā jauni lidaparāti

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Draudi par dokumentālo filmu sociālajos tīklos

Daugavpilietes dokumentālā filma par pilsētu izsauc draudus sociālajos tīklos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jaunietes Vladislavas Romanovas dokumentālais kino "Daugavpils – iespēju vai nespēju pilsēta?" divu nedēļu laikā sociālajos tīklos sasniedza aptuveni 25 000 skatījumu skaitu. Vietnē "Youtube" to komentējuši gandrīz 500 cilvēki, vairāki desmiti viedokli izteikuši arī citviet sociālajos medijos. Kaut arī vairums atsauksmju ir uzmundrinošas un diskusiju vērtas, daļā tomēr saskatāma naida runa un  draudi.

Apjukusi par pasaules vērtībām – tā Vladislava Romanova raksturoja sajūtas divas nedēļas pēc Daugavpils dokumentālā stāsta publicēšanas sociālajos tīklos. Starp pustūkstoti viedokļu aptuveni 30% satur naida runu un pat draudus.

Citāts no Vladislavas Romanovas "Twitter" konta: "Īsāk sakot, gnīda, ja es tevi ieraudzīšu Daugavpilī, es tev iejaukšu un ierakstīšu flešmobu, lai jebkurš tevi redzot spļautu tev purnā!"

"Cik dusmīgam, cik agresīvam un cik slimam cilvēkam ir jābūt, lai kaut ko tādu vispār uzrakstītu? Vilšanās sabiedrībā kā tādā, kaut gan tu apzinies, ka tas cilvēks jau neparāda visu to sabiedrību kopumā, un man gribas cerēt, ka tas ir drīzāk izņēmums," 

sacīja dokumentālās filmas autore Vladislava Romanova.

Visi saņemtie draudi rakstīti privāti, turklāt, krievu valodā. Policijā jauniete pagaidām nevēršas, taču, ja līdzīgi komentāri atkārtosies vēl, iesniegumu rakstīs.

"Tie ir tiešām atklāti draudi. Vienīgais, kas mani atturēja ir tas, ka tas ir anonīmais profils.

 Es izvēlos nepārslogot policijas darbu ar to, ko, manuprāt, viņi nevarēs izdarīt, vai ar to, ko viņi neņems pretī. Es nezinu, vai tas ir slikti vai tas ir labi. Bet, kā ir, tā jādzīvo," sacīja Vladislava.

"Aicinu tomēr uzticēties policijai, uzticēties sistēmai. Jūsu uzdevums ir ziņot. Mums arī kopš vasaras ir jauna Kibernoziegumu apkarošanas pārvalde. Viņiem ir savas metodes,

līdzekļi, kā viņi to dara. Vienīgā nianse, kur tiešām ir jāsaprot, ka, ja tas vainīgais sēž kaut kur ārvalstīs un bieži vien, pēdējā laikā mēs novērojām, ka tas ir no Krievijas puses, tad tur, protams, ir grūtāk. Sadarbības pašlaik tādas nav,"  norādīja Valsts policijas pārstāve Inese Ratfeldere.

Taču, ja naida runa, vajāšana un draudu izteikšana no anonīma profila notiek tepat Latvijā, Valsts policija uzsver, ka vairumā gadījumu pāridarītāja identitāti var atklāt.

"Draud izdarīt slepkavību vai nodarīt smagus miesas bojājumus. Attiecīgi tādos gadījumos ir paredzēta kriminālatbildība. Katrs iesniegums obligāti ir reģistrēts un obligāti tiek kopsakarībā pārbaudīts ar iepriekš reģistrētiem. Tur ir arī ļoti būtiski noformulēt, ka draudi ir reāli, ka cilvēks reāli baidās," pauda Ratfeldere.

"Ar to saskaras ne tikai cilvēki, kas parādās kaut kur medijos vai kaut ko skaļi un publiski saka. Ir ļoti svarīgi vispār no policijas puses runāt par to. It īpaši šajā brīdī, kad ir tik asa situācija vispār mūsu sabiedrībā un vispār kopš kara sākuma, man liekas, ka par šo vajadzētu tieši no policijas puses komunicēt vairāk," pārliecināta Romanova.

Jau piekto dienu Latvijā rit informatīvā kampaņa "Es turēšu acis vaļā!". Tā Eiropas Komisija sadarbībā ar vairākām ministrijām un tiesībsargājošajām iestādēm visā Eiropā aicina iedzīvotājus ziņot par vardarbības un naida noziegumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti