Daugavpilī trūcīgajām ģimenēm palielina palīdzību, lai sagatavotos skolai

Trīs nedēļas līdz skolai. Bērnu vecāki sāk post savas atvases jaunajam mācību gadam - jāpērk apģērbs, somas, sporta tērps un kancelejas preces. Ne katram finansiāli tas ir pa spēkam, īpaši trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm, pat neatkarīgi no tā, vai skolēnam tas būs tikai pirmais mācību gads vai pāriešana citā klasē, jo tēriņi ir vienlīdz lieli, atzīst sociālo dienestu darbinieki Latgalē.

Laiks pirms skolas ir saspringts, aug palīdzības veidu skaits maznodrošinātajām ģimenēm, kurās ir skolas vecuma bērni, un pašu klientu skaits sociālajos dienestos. Pašvaldības un arī sabiedriskās organizācijas palīdz gan kancelejas piederumu, gan apģērbu un pat briļļu iegādē, gan sola bezmaksas pusdienas skolās arvien lielākam skaitam skolēnu.

Grāmatu un kancelejas preču veikalos, apģērbu un apavu veikalos, kā arī tirgos - visur jūtama drūzma: vecāki pērk nepieciešamo, lai sagatavotu savus bērnus skolai,. Bet daudzi, kam tas nav pa kabatai, dodas uz sociālajiem dienestiem pēc palīdzības. Šis laiks ir aktīvs un palīdzība tiek sniegta, neslēpj Daugavpils novada domes sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova:

''Ģimenēm, kurās aug skolas vecuma bērni, parasti ir diezgan daudz jautājumu sociālajiem darbiniekiem. Esam ieplānojuši budžetā vairāk par 10 tūkstošiem eiro kancelejas precēm bērniem no trūcīgām ģimenēm, arī pabalsts brillītēm (36 eiro). Ļoti daudzas ģimenes kārto trūcīgās ģimenes statusa piešķiršanu, ēdināšanu, kam ir brīvpusdienas apmaksātas. Palīdzēs arī Sarkanais Krusts ar apģērbiem, apaviem, kancelejas preču un skolas somu iegādi.''

Sagatavot bērnu skolai nav viegli un lēti. Daugavpiliete Santa ir piecu bērnu māmiņa - mazie dvīņi ir piecu mēnešu vecumā, viņiem jaunā sieviete izmanto iespēju sociālajā dienestā gūt palīdzību piena maisījuma iegādei, bet divi lielākie ir skolas vecuma bērni: viens dosies uz 1.klasi. Bez radu atbalsta un sociālo dienestu palīdzības skolas preču iegādei un komunālo pakalpojumu samaksai laist bērnus skolā būtu nepiespējami, stāsta Santa, kura tieši šonedēļ veica pirmos lielākos pirkumus skolai”:

“Vakar priekš viena bērna iztērēju 150 eiro – nopirku trīs pārus apavu, somu, šortus, bikses, kaut ko sporta tērpam.

Daugavpilī pēdējā laikā iekopta tradīcija, ka palīdzību trūcīgas ģimenes ar skolas vecuma bērniem var saņemt visa gada garumā, ne tikai pirms skolas. Santas ģimenē šo palīdzību jau izmantojuši somas, kancelejas preču un sporta čību iegādei. Saņemt pabalstu skolai gada griezumā, ģimenēm ir izdevīgāk, atzīst pilsētas sociālās pārvaldes vadītāja Benita Siliņa, un šādu ģimeņu ir pāri par trijiem simtiem.

Daugavpils pašvaldība ar šo mācību gadu sola ar brīvpusdienām nodrošināt bērnus, 9. klasi ieskaitot, visiem skolēniem sabiedriskais transports pilsētā būs par brīvu. Bet trūcīgajām ģimenēm, gatavojoties skolai, pabalsti palielināti, un šogad tos saņems arī pirmsskolas vecuma bērni, stāsta Benita Siliņa.

Sociālie darbinieki šobrīd pastiprināti arī apseko tās ģimenes, kurās ir skolas vai pirmsskolas vecuma bērni, jo paši vecāki kautrības vai nezināšanas dēļ ne vienmēr izmanto iespēju saņemt palīdzību, kas vērsta tieši uz atbalstu trūcīgo ģimeņu bērniem, un tā nav tikai brīvpusdienu vai skolas preču iegādei, bet arī samaksai par malku un komunālajiem pakalpojumiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti