Ārpus Rīgas

Siguldas pils kompleksā radošās darbnīcas vērs durvis jau pirms jaunās tūrisma sezonas

Ārpus Rīgas

Avīzes "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore par Ozolnieku policijas šefa atstādināšanu

Daugavpilī plāno būvēt 2,6 miljonus vērtu aizsargdambi

Daugavpilī plāno būvēt 2,6 miljonus eiro vērtu aizsargdambi

Daugavpils Ruģeļu mikrorajons, kas atrodas Daugavas upes krastā, teju ik pavasari palu laikā nonāk ūdens ielenkumā - applūst mājas, pagrabi un piemāju dārzi. Lai šo problēmu risinātu, Daugavpils pašvaldība plāno izbūvēt vairāk nekā trīs kilometrus garu dambi. Drīzumā notiks dambja projekta publiskā apspriešana. Labajā krastā dzīvojošie projektu atbalsta, taču ar bažām uz to raugās Daugavas kreisā krasta iemītnieki.

Daugavas ir gan Daugavpils rota, gan robežšķirtne ar kaimiņu pašvaldību - Daugavpils novadu.  Pavasaros, līdz ar ūdens līmeņa celšanos, tā ir arī problēmu avots upes krastos dzīvojošajiem, skaidrojot jauna dambja būvniecības nepieciešamību pilsētā, saka pilsētas domes izpilddirektore Inga Goldberga:

''Esošais dambis ir Daugavas iela, kas glābusi no plūdiem daudzu gadu garumā, tas ir pieradījis, ka pilsēta bez tā nevar iztikt. Jaunais projekts plānots visproblemātiskākajā teritorijā pilsētā, un agri vai vēlu tā ir jāsakārto.''

Upe no krastiem iziet bieži, pat šis gads pirms sala uzrādīja augstu līmeni, kas atsaucās uz upes krastos dzīvojošo ikdienu, atzīst domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs:

''Janvārī ūdens līmenis pacēlies līdz 4,7 metru atzīmei, nav prognozējams, vai celsies vēl, vai applūdis teritorijas vai ne. Mēs nezinām, kas būs perspektīvā, par to jādomā. Tīri saimnieciski lietderīgi uzbūvēt tagad, kad ir pieejams finansējums un ir labvēlīgi apstākļi, lai jautājumu risinātu.''

Dambja plānotais garums būs pāri par trim kilometriem, un tā būs Eiropas Savienības fondu atbalstīta būve.

''Gala lēmumu pieņems pilsētas domes deputāti, šobrīd jautājums izskatīts tikai Attīstības komitejā. Kopējās izmaksas ir 2,6 miljoni eiro, Daugavpils pilsētas daļa būtu 276 tūkstoši eiro. Šī būtu projekta pirmā kārta,'' skaidro Inga Goldberga.

Tikmēr plānotā būve vēl pirms publiskās apspriešanas jau sākusi satraukt Daugavas kreisā krasta Daugavpils novada iedzīvotājus, kuriem šķiet, ka dambis labajā upes krastā Daugavas palu ūdeņus vairāk novērsīs uz to teritoriju un tur vairāk applūdīs mājas, vasarnīcas un dārzi.

Daugavpils novada dome savu iedzīvotāju satraukumu par dambja izbūvi un potenciālajiem draudiem vēl nav saņēmusi, jāgaida projekta publiskošanu un publiskā apspriede, saka domes izpilddirektore Vanda Kezika.

Vai būs jauns aizsargdambis Daugavas krastos Daugavpilī, to izšķirs iedzīvotāju viedoklis un domes deputātu lēmums. Atbalsta gadījumā jaunā būve varētu tapt tuvāko gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti