Sadaļas Sadaļas

Daugavpilī plāno atteikties no Oskara Stroka koncertzāles būvniecības

Pirms aptuveni pusotra mēneša Daugavpils pilsētas domes deputāti pieņēma lēmumu par Daugavpils lidostas būvprojekta izstrādes apturēšanu. Par vienu no galvenajiem iemesliem kļuva pārliecības trūkums par lidostas veiksmīgu darbību nākotnē. Līdzekļu ekonomijas nolūkos un sakarā ar iekavētajiem termiņiem, Daugavpilī nolemts nebūvēt arī pieminekli Latvijas simtgadei. Šobrīd publiskajā telpā ir parādījusies informācija, ka plānots atteikties arī no Oskara Stroka vasaras koncertzāles būvniecības pilsētas Centrālajā parkā.

Daugavpilī plāno atteikties no Oskara Stroka koncertzāles būvniecībasIvars Soikāns

Daugavpils pašvaldībā veikta sava veida projektu inventarizācija, lai saprastu, kuri no tiem ir svarīgi un kurus pašvaldība ir spējīga realizēt. Un Oskara Stroka koncertzāles būvniecība pilsētas Centrālajā parkā, pēc domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa („Saskaņa”) teiktā, nav iespējama auto stāvvietu trūkuma dēļ.

„Šī ideja var mums patikt, var nepatikt, bet tur nav, kur izvietot automašīnas. Vai tas būtu absolventu salidojums, vai 1.septembris, vai kādi sporta svētki 3. vai 9. vidusskolā, tur jau nav,  kur nolikt automašīnu. Par kādu infrastruktūru un tās ērtumu mēs varam runāt, ja tur paredzēts izbūvēt atvērta tipa koncertzāli uz diviem trim tūkstošiem skatītāju un klausītāju.”

Vieta koncertzālei Centrālajā parkā būtu bijusi vien tad, ja savulaik tur nebūtu uzbūvēta Ledus halle, turpina Andrejs Elksniņš.

„Bet šobrīd situācija Centrālajā parkā ir tāda, kāda tā ir. Mūsu skatījumā šis parks būtu pelnījis rekonstrukciju, apgaismojuma atjaunošanu, tas ir pelnījis arī bruģa atjaunošanu un bērnu rotaļu laukumu atjaunošanu. Vēlamies rekonstruēt šo parku nosacīti 2024. gadā. Tajā vietā, kur agrāk bija karuseļi un tagad bija plānota Oskara Stroka koncertzāle, mēs plānojam uzbūvēt vienotu veselumu ar bērnu rotaļu laukumiem kā lielu multifunkcionālu kompleksu.”

Ideja par vasaras koncertzāles būvniecību, kas varētu izmaksāt ap 5 miljoniem eiro, Daugavpils pašvaldībā tiek apspriesta jau vairākus gadus. Jau noritējis vasaras koncertzāles metu konkurss, kā arī iepirkums būvprojekta izstrādei un autoruzraudzībai, stāsta Daugavpils būvvaldes vadītāja Santa Pupiņa.

„Noslēgts projektēšanas līgums ar projektētājiem, iepriekš bija metu konkurss, uzvarētāji arī projektē šo ēku. Ir izstrādāts būvprojekts minimālā sastāvā, ir izsniegta būvatļauja, un šobrīd norit tehniskā projekta izstrāde. Par būvprojektu minimālā sastāvā ir jau samaksāts, ja nekļūdos, tie ir aptuveni 40 000 eiro. Bija pilsētbūvniecības un vides komisijas sēde, kura tika nolemts, ka konkrēti šajā vietā un šajā laikā šāds objekts nav vitāli nepieciešams un projekts ir jāaptur.”

Viens no Oskara Stroka vasaras koncertzāles būvniecības iniciatoriem, bijušais domes deputāts no Latgales partijas, Daugavpils Staņislava Broka Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Broks pieļauj, ka notiekošais varētu būt saistīts ar vēlmi apturēt domes iepriekšējās koalīcijas virzītos projektus.

„Jau iepriekšējās domes sēdēs “Saskaņa” bija pret. Tā ka nekā jauna te nav un, protams, varēja prognozēt, ka tad, kad ‘Saskaņa” būs pie varas, šie projekti tiks nolikvidēti. Ne tikai mūziķi, bet arī citu žanru pārstāvji vasarā “klejo” apkārt pa festivāliem un koncertiem un viņiem ir vajadzīga tāda brīvdabas telpa. Viņi nenāk uz Vienības namu, kur ir laba koncertzāle, viņi nenāk uz Kultūras pils koncertzāli, jo tās neder. Tā ir tāda tipa koncertzāle, kur ir it kā brīva daba, bet ir jumts obligāti, ir telpas, ir gaisma, ir skaņa.”

Pašvaldībā uzskata, ka ideja par atklātas koncertzāles izbūvi pilsētā tomēr nav zemē metama, un kā viens no variantiem varētu būt vēsturiskās Stropu estrādes pārbūve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt