Ārpus Rīgas

''Kurzemnieka'' galvenā redaktore Daiga Bitiniece par dzīvokļu trūkumu Kuldīgā

Ārpus Rīgas

Ventspils Augstskolas Viedo tehnoloģiju pētniecības centrs - jauno zinātnieku bāzes vieta

Daugavpilī bijusī kopmītne tiks nojaukta; taps jauns stāvlaukums

Daugavpilī bijusī kopmītne tiks nojaukta; taps jauns stāvlaukums

Pērn Daugavpils dome par 20 tūkstošiem eiro iegādājās pamestu, degradētu bijušās kopmītnes ēku gandrīz pašā pilsētas centrā, taču jau šogad pašvaldība plāno pieņemt lēmumu par šīs ēkas nojaukšanu, lai tur ierīkotu auto stāvlaukumu. Domes opozīcija lēmumu kritizē, norādot, ka tā ir naudas izšķērdēšana.

Ar daļēji aiznaglotiem, izsistiem un novecojušiem logiem, apzīmētu fasādi šī piecus stāvus augstā kādreizējā kopmītnes ēka Daugavpilī nu jau vairāk nekā 20 gadus ir pamesta un degradēta, to ikviens pamana, braucot pa pilsētas centrālo 18. novembra ielu. Taču jau drīzumā šīs ēkas liktenis izšķirsies, saka Daugavpils domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs Igors Prelatovs:

“Mēs sākumā jautājumu par šo ēku skatīsim domes komitejās, tad pieņemsim lēmumu, vai nu šo ēku nojaukt un labiekārtot teritoriju, vai arī ēku renovēt. Bet es esmu iepazinies ar ēkas tehnisko stāvokli - diemžēl tā būvēta sen, no silikāta ķieģeļiem, tur ir mitrums, un loģiski to būtu nojaukt.”

Ēkai labākais risinājums ir nojaukšana, lai tās vietā uzbūvētu autostāvvietu, tā pilsētbūvniecības komitejas vairākuma balsojumu izklāsta Daugavpils domes Īpašuma pārvaldīšanas departamenta Nekustamā īpašuma attīstības nodaļas vadītāja Inta Ruskule:

“Tā ir ēka, kas stāv un bojā pilsētas arhitektūru. Tā bija kā kopmītne un izmantota kā kopmītne. Kopš tā laika, kad tā stāv tukša - vēl no padomju gadiem - un netiek apkurināta, tā, protams, iet bojā, degradējas, zaudē konstrukciju stiprību. Bet, ņemot vērā mūsu pašvaldības pieredzi ēku atjaunošanā un izmaksu, kas pēc tam būvdarbu laikā pieaug, būtu lietderīgā ēku nojaukt un tās vietā uzbūvēt vai nu daudzstāvu auto stāvvietu, vai parasto stāvvietu. Pilsētas centrā trūkst autostāvietu.”

Netālu arī pilsētas centrālā poliklīnika, ledus halle, arī centrālais parks, kur pašvaldība domā būvēt lielo vasaras koncertzāli, stāsta Igors Prelatovs.

No pašvaldības budžeta šīs degradētās ēkas iegāde pērn izmaksāja 20 tūkstošus eiro. Lai arī tas ir vairāk nekā uz pusi lētāk, nekā prasīja ēkas pārdevējs, tas nav pārdomāts domes lēmums, tā uz to skatās opozīcijas deputāti.

“Jau tad, kad domē tika lemts par dotās ēkas iegādi, nebija skaidri definēts, kas tur būs tālāk. Arī šobrīd par pašvaldības līdzekļiem nojaukt un pašvaldības līdzekļiem tur ierīkot autostāvvietu, nav lietderīgi. Tad jau nevajadzēja pirkt. Ēkas nojaukšana var maksāt 100 tūkstošus,” saka Valērijs Kononovs.

Izmaksas būs par nojaukšanu, vietas sakārtošanu, no budžeta līdzekļiem būs jāparedz krietna summa arī jaunās stāvvietas izbūvei - cik tas varētu maksāt?

“Ir pieredze, līdzīga autostāvvieta tika izbūvēta Rugeļu mikrorajonā 77 mašīnām, tad tā izmaksāja no budžeta ap 200 tūkstošiem eiro, taču te mēs paredzētu lielāku stāvvietu, jo kopā ar ēku pilsētas centrā klāt nāk arī zemes gabals 3,5 tūkstoš kvadrātmetru platībā,” saka Igors Prelatovs.

Galīgais lēmums par degradētās kopmītnes renovāciju vai nojaukšanu un jaunas autostāvvietas būvniecību būs jāpieņem Daugavpils domei, visticamāk, tas notiks, kad atkal kļūs skaidras jaunās domes vadības aprises pēc tam, kad mēra krēslu zaudēja Rihards Eigims.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt