Daugavpilī bērnu aprūpes iestādē pārbauda iespējamu vardarbību pret bērniem un pašu bērnu starpā

Daugavpilī vienā no bērnu aprūpes iestādēm bāriņtiesa konstatējusi bērnu tiesību pārkāpumus, un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā pašlaik pārbauda notikušo, ziņo Latvijas Radio.

Latvijas Radio neoficiāli zināms, ka vardarbība pret bērniem konstatēta Daugavpils ģimenes mājā "Pīlādzis".

Daugavpils bāriņtiesa detalizētus komentārus nesniedz, bet apstiprināja, ka pārkāpumi vienā no pašvaldības aprūpes iestādēm ir konstatēti. "Šī ir ierobežotas pieejamības informācija. Teorētiski runājot, – es nerunāju par konkrēto iestādi –, ja bāriņtiesai kļūst zināms par bērnu tiesību pārkāpumiem, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu ir pienākums ziņot Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai un darba devējam – pašvaldībai. To mēs arī esam izdarījuši," sacīja Daugavpils bāriņtiesas vadītāja Elita Proņevska.

Daugavpils bāriņtiesas vadītāja Elita Proņevska
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Policijā Latvijas Radio apstiprināja, ka saistībā ar notikušo veikta resoriskā pārbaude un lieta nodota Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai.

Pašlaik lietu izvērtē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, balstoties uz bāriņtiesas un Valsts policijas resoriskās pārbaudes rezultātiem, kā arī pašu bērnu zvaniem. Inspekcija nākamnedēļ lems par administratīvā procesa uzsākšanu.

"Augusta sākumā mēs saņēmām divus zvanus uz konsultatīvo numuru no šīs iestādes bērniem par to, ka, iespējams, bērnu tiesības ir pārkāptas. Paralēli esam saņēmuši bāriņtiesas vēstuli par to, ka Daugavpils bāriņtiesa paralēli veica pārbaudes un viņi konstatējuši vairākas epizodes, kurās, iespējams, pārkāptas bērnu tiesības. Reaģējot uz šo informāciju, mēs esam veikuši savu pārbaudi, un tagad notiek pēdējais posms, salīdzinot to, ko esam konstatējuši mēs, to, ko sniedza iestāde, un to, ko konstatēja policija," pastāstīja Bērnu tiesību aizsardzības departamenta galvenais inspektors Jurijs Livdāns.

Inspekcijas pārstāvis norādīja, ka runa nav par seksuālu vardarbību pret bērniem: "Informācija par iespējamo seksuālo vardarbību neapstiprinājās.

Mūsu gadījumā ir informācija par iespējamo vardarbību no darbinieku puses pret bērniem.

Bet es vēlos uzsvērt, ka tā ir iespējama vardarbība, pagaidām process nav uzsākts, jo mēs vācam informāciju procesa uzsākšanai. Mēs esam konstatējuši, ka ir bijušas pāris savstarpējās vardarbības epizodes, kad bērni savā starpā gan emocionāli, gan fiziski vardarbīgi izturas viens pret otru. Bet šādu gadījumu nebija daudz."

Saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem dome lēma no pienākumu izpildes atbrīvot Daugavpils Sociālā dienesta vadītāju Līviju Drozdi.

"Vakar domes deputāti slēgtā domes sēdē izskatīja jautājumu par ziņojuma rezultātiem, ko sagatavoja darba grupa, balstoties uz saņemto informāciju no bāriņtiesas par iespējamajiem bērnu tiesību pārkāpumiem Sociālā dienesta struktūrvienībā "Pīlādzis".  Un deputāti ir nonākuši pie secinājuma, ka tur nebija pietiekoši organizēta kontrole no Sociālā dienesta vadītājas puses. Līdz ar to deputāti ar balsu vairākumu atbalstīja priekšlikumu atbrīvot Līviju Drozdi no Sociālā dienesta vadītājas amata," pastāstīja Daugavpils pilsētas domes Juridiskā departamenta vadītājs Ruslans Golovans. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti