Pēcpusdiena

IUB skatīja sūdzību par ātro palīdzības automašīnu iepirkumu 3,5 miljonu vērtībā

Pēcpusdiena

Iespējamā premjera meklējumi ieilgst

Lielais sals ietekmējis skolēnu skaitu skolās

Daudzi vecāki neziņā par bērnu sūtīšanu uz skolu spelgoņa laikā

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šajā aukstajā laikā saņem zvanus no daudziem vecākiem, kuri ir neziņā, vai spelgoņa laikā bērniem ir jāiet uz skolu, to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina IKVD vadītāja Inita Juhņēviča.

"Šajā aukstajā laikā mēs saņemam daudz zvanus par to, kā vecākiem rīkoties, pēc kāda termometra vadīties," radio raidījumā klāstīja dienesta vadītāja.
 
Viņa uzsvēra - bērni vecumā līdz 12 gadiem var neapmeklēt skolu, ja gaisa temperatūra ārā noslīdējusi zem -20 grādiem, bet bērni vecumā no 13 gadiem var neiet uz skolu, ja termometra stabiņš noslīdējis zem -25 grādiem.
 
Vecāki ir tiesīgi pieņemt lēmumu, vai bērnam aukstajā laikā jāapmeklē skola. Ja vecāki nolemj aukstajā laikā savu atvasi uz skolu nesūtīt, tad pa to būtu jāinformē klases audzinātājs vai skolas direktors. Skolai šis kavējums jāuzskata par attaisnotu.
 
Pēc Juhņēvičas teiktā – ja arī laika ziņās saka, ka konkrētajā teritorijā gaiss atdzisīs līdz -17 grādiem, bet termometrs pie loga rāda zemāku gaisa temperatūru, tad vecākiem būs jāvadās pēc termometra vai no laika prognozes aplikācijām viedtālruņos.
 
Dienesta vadītāja sacīja, ka skolotājiem gan spelgoņa laikā ir jābūt skolā. "Tā ir pilna darba diena un jāstrādā ar tiem bērniem, kas ir atnākuši uz skolu," teica Juhņēviča.

Jau ziņots, ka aizvadītajā naktī zemākā gaisa temperatūra fiksēta Ainažos, kur termometra stabiņš noslīdējis līdz -30,9 grādu atzīmei. Savukārt Rūjienā gaiss atdzisa līdz -30,6 grādiem un tur uzstādīts rekords - šis bija aukstākais 8. janvāra rīts meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti