Sadaļas Sadaļas

4. studija

Saldējuma Ekslelence ne-dabīgās pārvērtības

4. studija

Bērzu sulas

Paneļmāju iedzīvotāju izvēle - iesprūst liftā - vai iet ar kājām uz 9.stāvu

Daudzdzīvokļu mājā sabojātais lifts var tikt remontēts pat 10 nedēļas

Kādā deviņstāvu daudzdzīvokļu mājā jau otro nedēļu nestrādā lifts. Tas ir liels apgrūtinājums iedzīvotājiem, jo mājā dzīvo gan veci cilvēki, gan cilvēki ar lielām veselības problēmām, tāpēc pa kāpnēm pārvietoties ir grūti. Neskatoties uz to, lifta remontu nevar uzreiz sākt un tam būs nepieciešamas aptuveni 10 nedēļas.

Kāpt ar kājām uz devīto stāvu vai riskēt iesprūst liftā, šādi Rīgā ik dienu domā Hipokrāta ielas 21.nama iedzīvotāji. "Nu jau kādas divas nedēļas lifts nestrādā. Vienu nedēļu darbojās, bet tad cilvēki sēdēja iesprostoti liftā. Es pati arī pagājušo pirmdien tiku liftā iesprostota, vairāk nekā stundu gaidīju. Gan glābējiem zvanīju, gan lifta meistariem. Neviens man ne atzvanīja, ne ieradās pie manis, līdz beigās kaut kas augšā sāka gar to liftu darboties. Tad lifts uzgāja augšā, un es tiku ārā," raidījumam "4.studija" stāsta mājas iedzīvotāja Rita.

"Iesprūšana liftā notiek tehnisku iemeslu dēļ. Mēs novērtējam situāciju, ka lifts bieži sāk bojāties un tiek veikti lifta apsekošanas darbi. Apsekojot šo liftu, tika pieņemts lēmums, ka lifts nav labā tehniskā stāvoklī un drošs lietošanai," stāsta AS „Šindlers” lifta apkopes iecirkņa priekšnieks Dainis Jankovičs.

Apturēt lifta darbību, ja tas ir bojāts, ir pavisam vienkārši, taču augstākajos stāvos dzīvojošajiem mājas iedzīvotājiem tas nepieciešams, lai nokļūtu savos dzīvokļos. "Lifti ir veci un ir nolietojušies, kāpt tajā liftā man ir bailes, bet man tās ir jāpārvar, jo mans fiziskais stāvoklis ir tāds, ka es nevaru noiet pa trepēm. Man tā tiešām ir traģēdija. Galā es netieku, es vienkārši neesmu bijusi nekur ārā, dzīvoju četrās sienās. Galvenais, ka nav zināms, cik ilgi, kad un kā vispār to atrisinās," satrauksies ir mājas iedzīvotāja Anda.

"Tā ir liela problēma, ka jau otro nedēļu lifts nestrādā. Nevar ne augšā, ne lejā tikt, man kā invalīdam ir jāiet pie ārstiem, bet esmu praktiski piesiets pie mājām," stāsta mājas iedzīvotājs Aigars.

Tā kā šī dzīvojamā māja ir pašvaldības īpašums, tad tika jautāts SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), kā šo iedzīvotājiem tik ļoti nepatīkamo situāciju plānots risināt.

"4.martā tika veikta lifta apsekošana un tika arī sagatavots defekta akts, un sagatavota arī nepieciešamo remontdarbu tāme, ar ko dzīvojamās mājas iedzīvotāji tiks iepazīstināti nedēļas laikā. RNP arī veiks visu iedzīvotāju aptauju par nepieciešamajiem remontdarbiem. Šādus remontdarbus uzskata par nepieciešamiem, bet jautāsim, vai iedzīvotāji piekrīt remontdarbu izmaksām," stāsta RNP pārstāve Santa Vaļuma.

Taču šobrīd nav zināms, cik ilgā laikā varētu tikt atrisināts šis mājas iedzīvotājiem nepatīkamais jautājums.

"Nepieciešamo remontdarbu izmaksas ir vairākos tūkstošos eiro, tātad, skatoties, ko izlems iedzīvotāju kopība, kādu lēmumu viņi pieņems, un jāskatās, par kādiem darbiem tiks nolemts. Ja šos darbus atbalstīs, tad būs zināms provizoriskais plānveida remontdarbu termiņš. Šobrīd ir grūti pateikt, cik precīzi tas varētu būt, jebkurā gadījumā tas nav vienas dienas jautājums," turpina Santa Vaļuma.

"Tas varētu būt tā, ka tas ir atkarīgs, kādu lēmumu pieņems iedzīvotāji. Ir piedāvājums uzstādīt jaunu vadības staciju, tas ir pilnīgi jauns pogaparāts, atjaunot kabīni un veikt lifta modernizējošos darbus. Ar visu materiālu piegādi tas varētu būt aptuveni sešas nedēļas. Uzstādīšanas laiks varētu aizņemt 20 darba dienas," stāsta Dainis Jankovičs. Respektīvi, šīs situācijas atrisinājums ir atkarīgs no mājas iedzīvotājiem, bet, neskatoties uz to, lifta remontētāji apgalvo, ka mājas lits savu darbību neatsāks vēl vismaz desmit nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt