Dalīsies pieredzē par cīņu pret braukšanu apreibinošo vielu ietekmē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Lai apmainītos pieredzē par cīņu pret braukšanu apreibinošo vielu ietekmē, šodien Dzelzceļa vēstures muzejā notiks starptautisks seminārs.

Seminārā piedalīsies Eiropas vadošie eksperti, kas runās par līdzšinējo pieredzi saistībā ar cīņu pret braukšanu apreibinošu vielu ietekmē, analizēs datus par apreibinošo vielu ietekmē bojāgājušajiem, kā arī par transportlīdzekļu dzinēju bloķētāju tehnoloģijām un to attīstību, lai bloķētu dzinēja darbību alkoholisko un apreibinošo vielu ietekmē. Savukārt Latvijas speciālisti dalīsies pieredzē par prevencijas, sociālo kampaņu un likumdošanas nozīmi ceļu satiksmes drošības uzlabošanā un „dzērājšoferu” skaita samazināšanā.

Eiropas valstīs arvien vairāk tiek spriests par ierīču izmantošanu transportlīdzekļa dzinēja bloķēšanai, ja vadītājs lietojis apreibinošas vielas. Daudzās Eiropas Savienības (ES) valstīs dzinēju bloķētāji tiek izmantoti brīvprātīgi transportlīdzekļos, ar kuriem pārvadā pasažierus vai preces. Bloķētāji tiek izmantoti kā papildus drošības un kvalitātes garants un kā daļa no drošības politikas. Izmantojot alkohola bloķētājus, tiek garantēts, ka pakalpojumus nodrošina transportlīdzekļu vadītāji, kuri nav apreibinošo vielu ietekmē, kā rezultātā drošāka kļūst arī ceļu satiksme.

Dati par ceļu satiksmes negadījumiem Latvijā, liecina, ka 2012.gadā alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē tika izraisīti 174 ceļu satiksmes negadījumi ar cietušajiem, tie ir 5,2% no kopējā ceļu satiksmes negadījumu skaita. Tā rezultātā bojā gāja 25 cilvēki un 277 personas tika ievainotas.

Salīdzinājumā ar situāciju Latvijā 2002.gadā, 2012.gadā apreibinošu vielu ietekmē izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits samazinājies 4,5 reizes, turklāt Latvija ir viena no vadošajām Eiropas valstīm ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaita samazinājuma ziņā - salīdzinot datus par 2001.gadu un 2012.gadu, ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušo skaits sarucis par 68%. Tas ļāvis Latvijai ne tikai sasniegt Eiropas mērķi - 50% samazinājumu, bet to pārsniegt un izcīnīt ESDP balvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti