Dabasgāzes rezervju iegādei no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķir 193,483 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valdība otrdien atbalstīja 193,483 miljonu eiro piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" energoapgādes drošuma rezervju iegādei.

Energoapgādes drošuma rezerves ir dabasgāzes rezerves, kas ir valsts īpašums un ko Latvija uztur noteiktā apjomā Inčukalna pazemes gāzes krātuvē (PGK) saskaņā ar Enerģētikas likuma 82.1 panta prasībām, lai nodrošinātu nepārtrauktu apgādi ar dabasgāzi un novērstu enerģētikas krīzes iestāšanos.

Līdzekļi piešķirti ar mērķi nodrošināt šī likumā noteiktā uzdevuma izpildi.

Par energoapgādes drošuma rezervju izmantošanu lemj Ministru kabinets, kam reizi divos gados arī jāpārskata nepieciešamais šo rezervju apjoms, pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas izvērtējumu par energoapgādes drošuma situāciju un pieejamiem dabasgāzes avotiem un jaudām.

Pavasarī, pieņemot pantu par energoapgādes drošuma rezervēm, valdība noteica, ka, lai īstenotu šo rezervju iegādi līdz 2022. gada 31. decembrim, finanšu ministram ir tiesības palielināt šā gada valsts budžeta likumā noteikto apropriāciju programmā "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", kā arī veikt apropriācijas pārdali.

Pēc Ministru kabineta sēdes ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) norādīja, ka minētais finansējums paredzēts 0,9 teravatstundu (TWh) iegādei no "Latvenergo" par jaudām, kas iepriekš iegādātas valdības uzdevumā.

Ministre skaidroja, ka vēl gaidāma arī otra daļa dabasgāzes valsts stratēģisko rezervju uzturēšanai, ko "Latvenergo" Inčukalna gāzes krātuvē vēl tikai iesūknēs. Par to ar kompāniju plānots norēķināties vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti