Covid-19 pandēmijas dēļ nav zināms, kad Ziemele sāks strādāt Eiropas Savienības Tiesā

Pēc Satversmes tiesas priekšsēdētājas Inetas Ziemeles apstiprināšanas Eiropas Savienības Tiesas tiesneses amatā Satversmes tiesa turpinās funkcionēt tāpat kā līdz šim, un pārrāvuma tiesas darbā nebūs. To apstiprināja Satversmes tiesā. Covid-19 pandēmijas dēļ pagaidām nav zināms, kad Ziemele varēs nodot svinīgo solījumu Eiropas Savienības Tiesas sastāvam.

Covid-19 pandēmijas dēļ nav zināms, kad Ziemele sāks strādāt Eiropas Savienības Tiesā
00:00 / 02:51
Lejuplādēt

Ziemele piektdien, 4. septembrī, žurnālistiem pastāstīja, ka amatā Eiropas Savienības Tiesā viņas pilnvaras stāsies spēkā, dodot svinīgo solījumu pilnajam tiesas sastāvam. Covid-19 pandēmijas ietekmē nav zināms, kad šo zvērestu Ziemele varēs nodot. Tas nozīmē, ka

nav arī zināms, kad tiesnese Ziemele var rakstīt atlūgumu Satversmes tiesai.

Kad Ziemele atstās esošo amatu, viņas pilnvaras pildīs Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova. Saeimai nāksies lemt par jauna Satversmes tiesas tiesneša iecelšanu, bet tiesas sastāvam iekšēji būs jāievēlē jauns priekšsēdētājs.

Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Osipova uzsvēra, ka Latvijai ir būtiski aizpildīt Eiropas Satversmes Tiesas tiesneša vakanci cieņpilni, kuru Egils Levits atstāja, lai kļūtu par Latvijas prezidentu. Osipova uzsvēra, ka tā ir Latvijas suverenitāte.

"Mēs reizēm uztraucamies par iekšējo, mazo neatkarību Latvijas ietvaros - kas pie mums te notiek, ko mēs ievēlam parlamentā, ko mēs ievēlam Rīgas domē, un mēs viņus visus zinām. Bet lielajos cīņu laukos mūs pārstāv tie cilvēki, kas mūs pārstāv Eiropas Savienības institūcijās un starptautiskajās tiesās.

Un viņi spēlē ne mazāku lomu, kādu spēlē iekšējie politiķi un Latvijas Republikas tiesu vara," sacīja Osipova.

Tikmēr Ziemele norādīja, ka atbilstoši Saeimas pieņemtajiem grozījumiem viņai pēc darba beigšanas Eiropas Savienības Tiesā būs iespēja atgriezties Satversmes tiesā, lai pabeigtu savu termiņu.

Ziemele cer, ka Saeima drīzumā sāks meklēt viņai aizstājēju, jo Satversmes tiesa nevar ilgstoši strādāt ar sešiem tiesnešiem septiņu vietā. Tā būs milzīga slodze tiesnešiem. Par iespējamiem pēctečiem Ziemele sacīja: "Mums ir ļoti labi potenciālie cilvēki [Satversmes tiesas tiesneša amatam]. Uz šo brīdi jau ir vairākas personības, kuras es saskatītu. Bet ir skaidrs, ka var vairāk. Varēja būt vairāk, un varbūt tas ir daļēji saistīts ar to, ka Satversmes tiesa bija jānostiprina."

Osipova kā Ziemeles ieguldījumu uzteica viņas strādāšanu pie Satvermes tiesas atpazīstamības gan starptautiskā, gan nacionālā līmenī.

KONTEKSTS:

Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele ir apstiprināta vakantajā Eiropas Savienības tiesas tiesneša amatā. Viņas pilnvaras ilgs no 7. septembra līdz 2024. gada 6. oktobrim.

Latvijas Eiropas Savienības Tiesas tiesneša vakance ir brīva kopš 2019. gada 17. jūnija, kad to pameta Egils Levits, kurš tika ievēlēts par Latvijas Valsts prezidentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt