Cilvēku ar invaliditāti un pacientu ar hroniskām saslimšanām organizācijas cer uz labklājības ministres darbiem

Organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar invaliditāti un pacientus ar hroniskām saslimšanām, cer, ka jaunā labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") būs pozitīva ne tikai vārdos, bet arī darbos, ceturtdien pēc tikšanās pauda organizāciju pārstāvji.

Alūksnes Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "Sustento" valdes loceklis Edvīns Svars ministri vērtēja optimistiski.

Edvīns SvarsKristaps Feldmanis

"Var redzēt, ka cilvēks, kā pati teica, nāk ar interesi, ar entuziasmu un ar enerģiju. Tas ir ļoti labi, un es ceru, ka šī enerģija neapsīks visā šo sarežģīto jautājumu klāstā, kas labklājības ministrei jārisina. Tāpēc es domāju, ka saukli, kas mums "Sustento" ir - "Neko par mums bez mums", viņa ņems vērā. Vienu svarīgu problēmu mēs šodien jau aizskārām - asistenta problēmu. Viņu darba laika uzskaiti. Un tā, lai tas nepazemotu pašu invalīdu un asistentu," pastāstīja Svars.

Savukārt Latvijas Multiplās sklerozes asociācijas valdes priekšsēdētāja Ineta Osipoviča vērsa uzmanību uz to, ka ministre ir jauna, un Osipoviča domā - pašlaik Petravičai vēl nav pilnīgas izpratnes par visiem jautājumiem, kas skar cilvēkus ar invaliditāti un hronisko slimību pacientus.

Ineta OsipovičaKristaps Feldmanis

"Es saprotu, ka viņa ir pavisam jauns cilvēks šajā visā. Viņai ir vispārīga nojausma, bet konkrēti par visām tām lietām nav. Protams, mēs cerēsim, ka viņai visi jautājumi tiks detalizētāk izskaidroti. Pašlaik nav gluži pārliecības, vai viņa visu līdz galam… Bet cerēsim, ka nebūs tikai vārdi, bet arī darbi. Teikšu godīgi," izteicās Osipoviča.

Petraviča un ministrijas sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa ceturtdien tikās ar organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar invaliditāti un pacientus ar hroniskām saslimšanām. Tika pārrunāti aktuālākie nozares jautājumi. Tikšanās laikā sanākušos interesēja deinstitucionalizācijas procesa tālākā virzība un asistenta pakalpojumu pieejamības uzlabošana. Tāpat organizāciju pārstāvji norādīja uz nepieciešamību veicināt cilvēku ar invaliditāti un hronisku slimību pacientu iekļaušanu darba tirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti